عمیق درس: شمشیر از Damocles

این روم بزرگ فیلسوف سیسرو که نکردم مثل پشت شمشیر از Damocles از طریق کتاب خود Tusculan Disputations. داستان ریشه در کاخ Dionysius های استبدادی شاه که حاکم بود بیش از سیراکیوز بین چهارم و پنجم قرن قبل از میلاد وجود دارد هیچ شکی در این واقعیت است که Dionysius اختیار داشت بی نظیر قدرت و ثروت است. اما در حال خونسرد مستبد است و قیمت آن.

این حکایت بی انتها

با توجه به thought.com: “در کتاب پنجم سیسرو توصیف در جزئیات آنچه که کاملا پر از بدبختی مرد Dionysius شد. او گفته است: “ما معتدل در حالت خود را از زندگی هوشیار و سخت کوش در کسب و کار, اما به طور طبیعی مخرب و ستم به خود و افراد خانواده است.”

Dionysius ساخته شده بود بسیاری از دشمنان در طول دوره را فتح. ترس همراه ثابت خود را به عنوان همیشه وجود دارد یک تهدید او به قتل رسید. او پارانوئید به حدی است که او در وسط خندق و او را هیچ کس تراشیدن ریش او دیگر از دختران خود را.

یک روز یک دادگاه دلقک نام Damocles وارد پادشاه را در دادگاه. او شروع به دوش گرفتن پادشاه با تعارف و نظرات در مورد چگونه خوش شانس پادشاه بود منجر به یک زندگی غنی در کاخ پر از تمام لذت جهان است. او رفت و به شاه بگویید که او خواست او می تواند تجربه حداقل بخشی از این لذت را حداقل یک بار در طول عمر خود.

(Image: wikimedia / CC0 1.0)

Damocles ساخته شده نظرات در مورد چگونه خوش شانس پادشاه بود بنابراین حاکم تصمیم گرفت به او درس بگیریم. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

شاه بود که بیش از تحریک در این به نوبه خود از وقایع. او تصمیم گرفت برای تدریس Damocles درس. Dionysius پیشنهاد کرد که Damocles باید یک نمونه از این سلطنتی و سعادتمند زندگی است. او را به همه چیز دسترسی پادشاه برای یک روز متعلق به.

Damocles نمی تواند خود را شامل glee. او را به اتاق های سلطنتی برای دریافت یک طعم و مزه از زندگی سلطنتی. یک نیمکت طلایی در انتظار او با یک دوجین بندگان اطراف آن در انتظار فرمان او. او تحت درمان قرار گرفت به باارزش ترین گوشت و لباس پوشیدن و در بهترین ابریشم و منسوجات و با رایحه کمیاب ترین عطر.

به عنوان Damocles زیاده روی در خود نوظهور سلطنتی شانس او در برخی از نقطه به طور اتفاقی متوجه یک نه بزرگ درخشان شمشیر حلق آویز از سقف کاخ امن ظریفانه توسط یک رشته موی دم اسب. نزد شمشیر آماده به از بین بردن او را در هر لحظه به طور کامل مرطوب Damocles’ خلق و خوی. او متوجه حماقت خود و این پیام است که پادشاه بود به او. او بلافاصله پرسید: به معاف از کاخ و محوطه و هرگز با آن مواجه پادشاه دوباره.

ارتباط

با توجه به history.com: “برای سیسرو داستان Dionysius و Damocles نمایندگی این ایده است که کسانی که در قدرت همیشه کار زیر شبح از اضطراب و مرگ است که می تواند وجود دارد هیچ خوشبختی برای کسی است که به طور مداوم تحت دغدغه.” مثل به عنوان ساده به عنوان آن را به نظر می رسد دارای یک ارتباط عمیق و حتی امروز در تنظیمات. ما اغلب مشاهده مردم از یک دیدگاه محدود. ما تمرکز بر روی آنچه که آشکار است و موفق به دیدن تصویر کامل.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

ما اغلب مشاهده مردم از یک دیدگاه محدود تمرکز بر آنچه آشکار است و عدم تصویر کامل را ببینید. (تصویر از طریق pixabay / CC0 1.0)

این امر به ویژه در مورد رهبران جهان غنی تجار و بازرگانان و حتی جشن هنرمندان که دسترسی به قدرت های بزرگ و احترام و ثروت و شهرت. ما خود را ببینید, دنیا در, تصاویر و ایجاد یک تصویر از آنها در سر ما: خوش شانس افرادی که همه چیز را آنها می تواند میل. آنچه که ما موفق به دیدن این کار سخت که رفت به دستیابی به هر موقعیت آنها و تقریبا غیر ممکن است وظیفه حفظ این موقعیت و وضعیت.

در یک جهان که در آن شما وزن یک فرد ارزش از طریق تعداد Instagram followers آنها Damocles’ شمشیر دارای افراطی ارتباط.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

این COVID-19 همه گیر به ما می دهد یک نگاه اجمالی از یک زمین سبزتر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر