صعود و سقوط از Funan: جنوب شرقی آسیا و اولین قدرت فوق العاده پادشاهی

این Funan امپراتوری است که اغلب به عنوان اولین عمده در جنوب شرق آسیا تمدن. وجود شواهد باستان شناسی نشان می دهد که این تمدن در سراسر کامبوج ویتنام را تمام راه را به تایلند و احتمالا مالزی. FactsandDetails.com آمده است: “حتی چینی ها در نظر گرفته که بیشتر از هر کس در اطراف آنها را به وحشی, شگفت زده بیش از Funan گنجینه های از جواهرات و طلا.”

در حال حاضر چندین سایت حفاری در کامبوج بررسی جنبه های مختلف این پادشاهی کهن است که ناپدید شد و به تدریج در طول زمان است. یکی از این در انگکور Borei مشکوک بودن سرمایه Funanese پادشاهی. جدا از این واقعیت است که آن را به طول انجامید از A. D. 1 به قرن هفتم A. D. بسیار کمی کشف شده است در مورد Funan. با این که به نظر می رسد قابل توجهی از شواهد ثابت کند که آن را قطعا یکی از اولین و برجسته مراکز قدرت در آسیای جنوب شرقی.

منبع داستان

Funan تا به حال ریشه های آن به عنوان محلی دزدان دریایی پایه در Oc Eo. دلیلی برای دزدان دریایی zeroing در این نقطه بود که آن موقعیت استراتژیک بین مکونگ دلتا و اصلی شرق و غرب مسیرهای تجارت دریایی در ساحل جنوب غربی ویتنام است. با فرکانس بالا از تجارت ترافیک عبور از طریق Funanese اصلی درآمد از طریق غارت کشتی ها که گذشت راه خود را.

An Indian prince is said to have convinced the locals to trade rather than attack ships. (Image: Wikimedia / CC0 1.0)

یک شاهزاده است گفت: به اعتقاد مردم محلی برای تجارت به جای حمله به کشتی. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

اوایل ادبیات چینی نشان می دهد که جمعیت از Funan برجسته متشکل از تیره مو, افرادی که در اطراف رفت و برهنه. نیز وجود دارد, هندی, ادبیات نشان می دهد که دانه های تمدن کاشته شد هنگامی که یک شاهزاده متوقف شد و در طول سفر و حل و فصل کردن وجود دارد پس از ازدواج با یک Funanese و در نتیجه تبدیل به یک پادشاه. او بعد از متقاعد محلی است که به جای حمله به کشتی های ارائه منابع و انجام تجارت با آنها عملکرد بسیار بالاتر سود در دراز مدت.

ظهور یک امپراتوری

در طول زمان Oc Eo پیشرفت برای تبدیل شدن به مرکزی بندر تجاری در خلیج تایلند. تجارت نیز شکوفایی بین چین و مالزی و از سراسر اقیانوس هند. چند مصنوعات بازیافت شده از Oc Eo که ردیابی ریشه های خود را به چین و ژاپن و هند و رم.

PhuketNews.com به ما می گوید در این مورد ثروت Funanese: “آنها زندگی می کنند در دیواره روستاهای کاخ ها و خانه های … [مردم] در مورد برهنه و پابرهنه. ماهیت خود را ساده است و آنها تمایل نسبت به سرقت… آنها انجام کشاورزی… آداب و رسوم و مالیات پرداخت می شود در طلا و نقره و مروارید و عطر… کتاب وجود دارد و خزاين از آرشیو و چیزهای دیگر.”

این Funanese امپراتوری کنترل تجارت اطراف خلیج تایلند است. (تصویر: dany13 از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

ادبیات چینی توصیف Funanese پادشاه شناخته شده به عنوان فن چو که فتح در مجاورت امپراطوری گسترش Funanese امپراتوری حدود 3000 کیلومتر مربع است. به زودی Funan تا به حال در اختیار داشتن یکی از قدرتمند ترین نیروی دریایی ناوگان و ارتش در این منطقه آن را قادر می سازد برای به دست آوردن قابل توجهی کنترل بر تجارت اطراف خلیج تایلند است. پادشاه Funan خواهد بود در نتیجه رسما اذعان کرد به عنوان فرمانده عالی دریاهای جنوبی و عنوان “کل آرام جنوبی” اعطا شد او را به دربار چین است.

سقوط

با وجود آن عالی سلطنت خود را بر منطقه Funan رو سفت مقاومت از پادشاهی Chenla که وضع به آن شمال است. تا پایان قرن هفتم Chenla حمله و غلبه پادشاهی Funan. پس Chenla مشتق شده و اکثر درآمد آن از کشاورزی به جای دریایی تجارت آن موفق به حفظ این نوع از کنترل trans-شبه جزیره مسیرهای تجاری که Funan انجام داده بود و در نهایت کاهش یافت و به اطراف محلی امپراطوری.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

یادگیری در مورد شفقت و امور خیریه از فرهنگ های جهان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر