جدید مکزیک در نزدیکی شهر پهناور ما رزرو خاموش هر کس

توسط مورگان لی

گالوپ, N. M. (AP) — Like clockwork, payday در می رسد و ده ها هزار نفر از مردم از رزرو ناواهو و روستایی دیگر امتداد در نیومکزیکو-آریزونا مرز سیل به گالوپ یک هرزگرد کویر واحه فقط 22,000 است که می تواند به سرعت چهار برابر در اندازه با تمام بازدید کنندگان.

نه در حال حاضر.

به عنوان مدرن روز معاملاتی پست قرقره تحت شیوع کروناویروس که آلوده بیش از 1400 کشته و 31 در شهر و روستایی اطراف شهرستان — overrunning یک درهم آمیخته سیستم مراقبت های بهداشتی — گالوپ رفته به افراطی مستند. موانع سرنشین دار توسط دولت و پلیس و گارد ملی حفظ کردن هر کسی که زندگی نمی کنند وجود دارد و یا به صورت اضطراری.

که فرستاده است هزاران نفر از مردم تقلا برای گزینه های دیگر از این شهر سکه عمل فله ایستگاه آب و خرید ماهانه اجرا می شود به خارج و تراکتور Supply Co. تا یک سوم از خانه از راه دور در امتداد ملت ناواهو فقدان کامل لوله کشی و فروشگاه های مواد غذایی محلی عمدتا کوچک و محدود است.

جاده ها به گالوپ ممکن است باز کردن شب جمعه اما قوانین اجازه می دهد تنها ضروری خرید باقی خواهد ماند و رزرو خود را مستند که مردم مانع از خروج در شب و تعطیلات آخر هفته. نوجو گشت پلیس برای مردم در شکستن قوانین.

در روز پنج شنبه صدها نفر از اتومبیل idled در موانع به امید ورود به شهر فقط قبل از مستند تمدید شد برای سه روز بیشتر تحت مقررات دولت ضد شورش کنترل عمل می کنند.

اثر مستند, تصویب شده توسط فرماندار و تایید شده توسط گالوپ نوپای شهردار برای بحث است. عفونت هنوز نصب دارد در داخل شهر با حدود 240 عفونت در عرض یک کد پستی و بیش از 2,650 در ملت ناواهو که به گسترش بخش های, آریزونا و یوتا. اگر ملت ناواهو شد و خود دولت آن را می خواهم که بالاترین سرانه رای مثبت coronavirus موارد در کشور پس از نیویورک است.

خط ترسیم شده توسط موانع نیز عمل کشیدن در حساسیت در مورد birthrights و بی عدالتی به عنوان بومی آمریکا بازدید کنندگان نگران انگ اجتماعی بودن قفل شده است به دلیل سرایت.

شیوع بیماری در بزرگ رزرو ناواهو این کشور با 175,000 مردم ساخته اند که مردم در گالوپ عصبی است. بسیاری از نکات از آستین در حال اجرا نژاد پرستی است که تقسیم مردم در شهر برای قرن ها.

“آنها هدفمند مردم در اطراف در اینجا. آنها در حال رفتن به آمدن به گالوپ به فروشگاه پس از آنها قرار دادن یک توقف به آن” گفت: Johnnie هنری که گفت: دو نفر از بستگان خود را بر ملت ناواهو ظاهرا شما با COVID-19 حالی که مشغول به کار در یک بیمارستان در گالوپ. “ما نوع نگاه در هر یک از دیگر و می گویند ما آنهایی آوردن آن ؟ آن را بیش از همه.

“بسیاری از افرادی که می خواهید برای رفتن به عقب به گالوپ اما آنها می ترسند که آنها در حال رفتن به با ما تماس بگیرید نام و … می گویند که ما حامل.”

داخل گالوپ خیابان ها خالی با مرکز شهر معابر تا حد زیادی عاری از اتومبیل. این مستند idled مغازه ها پیاده, متوقف, غیر رسمی طلا و جواهر فروش با راه رفتن فروشندگان و نازک کردن جمعیت به شدت در فروشگاه های مواد غذایی و خارج شده است.

“این مستند شده است بسیار جذاب شما لازم نیست که به نگرانی در مورد هر جمعیت گفت:” اندرو Sandoval یک کارگر تحویل به انبار خانه او به عنوان ducked به یک فروشگاه مواد غذایی به خرید یک فنجان قهوه است.

در گالوپ اصلی بیمارستان Rehoboth McKinley مسیحی نبرد در برابر ویروس گرفته تلفات در کارکنان با 32 عفونت در میان کارکنان. بیمارستان تنها ریه چپ شنبه بدون جایگزینی و بیماران با جدی شرایط تنفسی در حال پرواز به آلبوکرک گفت: افسر ارشد پزشکی وال Wangler.

در ضمن مسیر همه گیر می تواند لولا در گالوپ را بی خانمان جمعیت — بسیاری از آنها castaways از ملت ناواهو که دچار اعتیاد به الکل.

عفونت شتافت طریق یک مرکز سم زدایی در اوایل ماه آوریل. در حال حاضر رایگان اتاق و هیئت مدیره ارائه شده در چهار محلی متل — از جمله معروف El Rancho, هتل, بازدید, توسط بازیگر افسانه ای جان وین و رئیس جمهور رونالد ریگان به حدود 140 بیماران بی خانمان که قرنطینه می شوند. آنها بارها و بارها تست شده قبل از اینکه پاک با یک کارت گواهینامه که می توانید اجازه دهید آنها را به پناهگاه.

فراتر از گالوپ جدید, مکزیک ایالت اقامت در خانه سفارش و محدودیت های غیر ضروری کسب و کار منقضی مارس 15 با قطعیت در مورد چه می آید بعدی.

“من خیلی اشتباه است. آنچه که واقعا کار می کنند اگر این کار را نمی کند ؟ ” گفت: دولت بهداشت ، جورج Munoz گالوپ از جامعه مستند. او گرفته شده برای خرید غول پالت از آب بطری برای جوامع بومی با بودجه مبارزه انتخاباتی. “من پاسخ را نمی دانند.”

پزشک کالیب Lauber باز می شود یک گفتگو با یکی coronavirus مثبت متل مرز در Navajo language قبل از تجویز یک سواب بینی تست کنید اگر عفونت همچنان ادامه دارد.

“وجود بیش از یک سود از انجام این کار,” او گفت:. “این به ما اجازه می دهد این فرصت را به اطمینان حاصل شود که جامعه محافظت شده است.”

این برنامه همچنین از نظر مالی ناپایدار است.

“ایدئولوژی خوب است و آن را حس می کند ما فقط همین نیست که این وجوه است.”

در جنوب گالوپ در زونی پوبلوو Pueblo یک جامعه قبیله ای از 800 ساکنان مجموعه ای در میان سنگ قرمز مسس دگرمن. Gov. Carleton Bowekaty ابراز حمایت مشتاقانه برای گسترش گالوپ مستند بیشتر اشاره کرد که آن را نگه می دارد بیشتر پوبلو اعضای با خیال راحت در خانه. او گفت: قبیله انبار مواد غذایی و کالاهای اساسی و آب برای کمک به حمایت از اعضای قبیله ای که باید به قرنطینه پس از آمدن به تماس با این ویروس.

او گفت: COVID-19 شیوع در پوبلو است به دور از موجود با حدود 55 عفونت و 2 مرگ و میر در میان فشرده, تست شب حکومت و یک روز موانع با هدف دلسرد غیر ضروری سفر به و از پوبلو.

پایان دادن به این مستند در گالوپ به احتمال زیاد معنی محدودیت های سختگیرانه تر در زونی پوبلوو که در آن Bowekaty می گوید اعضای قبیله ای در حال تلاش برای آمدن به شرایط با نیاز اجتماعی در فاصله تشریفاتی زندگی از جمله تدفین.

افکار تبدیل شده اند به حفظ سنت های شفاهی که ممکن است از دست رفته با بیشتر تلفات به کوروناویروس.

“چگونه ما جذب دانش خود را اگر آنها عبور؟”

___

آسوشیتد پرس ویرایشگر داده ها Meghan Hoyer کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر