افغانستان فرستاده خواستار آمریکایی پیمانکار انتشار

توسط جیمز لاپورتا

دلری بیچ فلوریدا. (AP) — زلمای خلیل زاد ایالات متحده امریکا در افغانستان آشتی روز پنجشنبه گفت که او می خواست برای آزادی یک شهروند آمریکایی اسیر طالبان وابسته به داعش در بحث و مذاکره با رهبری طالبان به ادامه خشونت و تهدید به فرضا یک توافق صلح برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ.

در یک سری از توییت از حساب رسمی خود, خلیل زاد گفت که او تحت فشار رهبران طالبان در طول یک شب در نشست دوحه, قطر به آزادی یکی از Mark R. Frerichs یک نیروی دریایی کهنه تبدیل پیمانکار که ربوده شده توسط شبه نظامیان در اواخر ماه ژانویه است.

توییت توسط خلیل زاد علامت گذاری به عنوان اولین بیانیه عمومی در مورد گرفتن از یک مغلوب ساختن پیشی جستن رسمی دولت. می آید بر روی پاشنه از بررسی توسط آسوشیتد پرس در هفته گذشته اشاره کرد که وجود داشته است هیچ نشانه ای که Frerichs شده است بخشی از مذاکرات صلح میان ایالات متحده و طالبان. خلیل زاد نمی تواند نظر رسیده است. وزارت امور خارجه نیز پاسخ نمی دهند به یک درخواست برای نظر.

مقامات آمریکایی بر این باورند Frerichs, 57, از لومپارد, ایلینوی دستگیر شد توسط اعضای شبکه حقانی یک گروه شبه نظامی در تراز وسط قرار دارد با طالبان در افغانستان و تعیین شده به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی دولت اوباما در سال 2012.

در حالی که کمی شناخته شده در مورد شرایط چگونه Frerichs شد ربوده شده, مقامات ایالات متحده بر این باورند که او برگزار شد برای یک بار در خوست یک استان شرقی در امتداد مرز با پاکستان و به اصطلاح مناطق قبیله ای. منطقه کوهستانی است که در طول تاریخ شده است یک پناهگاه برای طالبان و القاعده اند. این تحقیقات توسط AP چگونه مهر و موم نیروی دریایی ایالات متحده هوش جامعه سعی در جمع آوری اطلاعات است که آنها را منجر به Frerichs’ recovery اما دنباله رفت و سرد است.

“طالبان ربوده برادر من در ماه ژانویه است. در ماه فوریه در ایالات متحده امضا قرارداد صلح با طالبان. برادر من نبود بخشی از این معامله” شارلین Cakora یکی از Frerichs’ خواهران گفت: در یک بیانیه ارائه شده به AP هفته گذشته است. “در حال حاضر ما در حال تنظیم برای طالبان و دولت افغانستان به تبادل هزاران نفر از زندانیان چرا ما نمی توانیم یک گروگان آمریکایی بود یکی از آنها را؟”

خلیل زاد اصلی معمار مذاکرات صلح طراحی شده برای ارائه به ایالات متحده خروج از آن در طولانی ترین جنگ گفت که او تا به حال یک جلسه با ملا عبدل غنی اند و خود را از طالبان اعلام کرد. برادر یک از بنیانگذاران طالبان و سیاسی آن ،

“ما به دنبال پیشرفت در طیف وسیعی از موضوعات: کاهش خشونت و آتش بس به عنوان درخواست جامعه بین المللی اجازه می دهد تا برای همکاری بهتر در مدیریت COVID-19 همه گیر در افغانستان” خلیل زاد در توییتر نوشت.

او افزود: “شتاب زندانی منتشر شده توسط هر دو طرف اقدامات لازم را برای تضمین آزادی شهروند ایالات متحده علامت Frerichs منطقه ای و بین المللی برای حمایت از روند صلح و حرکت به داخل افغانستان مذاکرات است.”

این دومین سفر خلیل زاد ساخته شده است که در طول شیوع کروناویروس برای نجات بست مذاکرات بر سر مفاد توافق امضا شده بین ایالات متحده و رهبری طالبان در فوریه. 29. خلیل زاد گفت: او را به ملاقات دوباره با طالبان مذاکره کنندگان پس از سفر به هند و پاکستان است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مانند سلف خود باراک اوباما تلاش کرده است برای پایان دادن به جنگ طولانی در افغانستان را ترک کرده است که به طور دائم خرد هزاران نفر از خانواده های آمریکایی و هزینه تریلیون دلار است. بیش از 2400 خدمات اعضای کشته شده در افغانستان پس از آمریکا اولین حمله در اکتبر 2001.

اما با وجود تلفات سنگین در هر دو آمریکایی و افغانستان از طرف طالبان را نادیده گرفته و درخواست برای برقراری آتش بس حتی در میان شیوع کروناویروس. طالبان متهم کرده است که ایالات متحده نمی گذارم آن پایان توافق صلح امضا شده در ماه فوریه ،

“این مسئولیت همه نظامی دو طرف برای کاهش خشونت” ارتش ژنرال اسکات S. Miller, فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: در اواخر ماه آوریل است. “شما کاهش خشونت بنابراین شما می تواند به روند سیاسی فرصتی را نگه دارید. ما نیاز به طالبان برای کاهش خشونت است. اگر طالبان همچنان به حمله و سپس آنچه را که آنها باید انتظار یک پاسخ است.”

اما به عنوان تماس های مقامات آمریکایی برای کاهش خشونت نیروهای امنیتی افغان رفتن تا حد زیادی نادیده گرفته شده توسط طالبان, یک قدرت سیاسی مبارزه نیز متوقف داخل افغانستان مذاکرات است. رقابت بین رئیس جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله — اشرف غنی احمدزی رئیس سابق اجرایی که خودش را اعلام کرده است عملا رئیس جمهور در ادامه به مسائل پیچیده. ماه گذشته وزیر امور خارجه مایک Pompeo ابراز سرخوردگی پس از شکست او به واسطه اختلافات سیاسی بین این دو است.

“این است که رفتن به حل و فصل از طریق یک روند سیاسی است و وقت آن است که روند سیاسی برای شروع با تمام افغان ها با هم دور میز” Pompeo به خبرنگاران گفت: در ماه گذشته.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر