توسط جیم گومز

مانیل فیلیپین (AP) — پیشرو پخش از شبکه در فیلیپین رفت هوا تحت دستور دولت سهشنبه جرقه شوک بیش از از دست دادن از اخبار مهم ارائه دهنده طول coronavirus همه گیر و اتهام هدف قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری منتقد.

کمیسیون ملی ارتباطات دستور ABS-CBN Corp. برای جلوگیری عامل پس از آن 25 سال کنگره حق رای دادن شنبه به پایان رسید. شبکه نرم افزار برای تمدید شده است و در حال بررسی در کنگره که در کنترل جمهور رودریگو Duterte متحدان اما جلسات به تعویق افتاده اند, در بخش, توسط یک coronavirus مستند.

ABS-CBN یک کشور قدیمی ترین و با نفوذ ترین شبکه های پخش تلویزیون و رادیو برای بسیاری از سهشنبه اما بعد رفت هوا.

“میلیون ها نفر از فیلیپینی خود را از دست منبع خبری و سرگرمی … زمانی که مردم نیاز بسیار مهم و به موقع اطلاعات به عنوان ملت می پردازد COVID-19 همه گیر” رسانه های غول پیکر در بیانیه ای گفت.

شرکت رئیس جمهور کارلو Katigbak درخواست کرد تا مردم را به اجازه احساسات خود را در بسته بود “احساس بیان شده و شنیده می شود” برای بهره مندی از این شبکه را بیش از 11,000 کارکنان و میلیون ها نفر از فیلیپینی که او گفت: باید شبکه خدمات “به خصوص در حال حاضر در بدترین زمان از بیماری و گرسنگی است.”

رسانه ها ناظران متهم Duterte و دولت او از muzzling رسانه های مستقل مانند ABS-CBN که گزارش انتقادی در مورد مسائل از جمله رئیس جمهور مبارزه با مواد مخدر سرکوب است که در آن هزاران عمدتا فقیر مواد مخدر مظنون کشته شده اند. مقامات دولتی را رد بسته بود آزادی مطبوعات مسئله اصرار دارد که هر کس باید مطابق با قانون است.

“منظور بسته ABS-CBN موثر unplugs یکی از فیلیپین ترین قابل اعتماد منابع مستقل خبری. این یک ضربه خرد کردن به آزادی مطبوعات بود که بدیهی است که به دستور رئیس جمهور رودریگو Duterte به سکوت بحرانی گزارش در دولت خود گفت:” شاون Crispin یک بانکوک مبتنی بر نماینده کمیته حمایت از روزنامه نگاران. “اگر او می تواند تعطیل یک رسانه ساز و برگ به عنوان با نفوذ و قدرتمند به عنوان ABS-CBN پس از آن هیچ رسانه های مستقل گروه امن است. پیام روشن است.”

مخالفت سناتور. Risa Hontiveros گفت: آن نگران کننده بود که ABS-CBN بود دستور به توقف عملیات خود را در وسط این بیماری همه گیر. “تحویل به موقع و صحیح اطلاعات ضروری است به ما COVID-19 پاسخ. این shutdown منظور می رود در برابر رفاه عمومی” Hontiveros گفت.

مخابرات کمیسیون سفارش ناشی از شوک و سردرگمی در میان قانونگذاران به این دلیل که آژانس مقامات ارشد موافقت کرده به اعطای موقت عامل مجوز به ABS-CBN در حالی که کنگره وزن آن حق رای تجدید.

تشکر. فرانتس Alvarez که سران کنگره کمیته قانونگذاری فرانچایز گفت: ABS-CBN که او شگفت زده شد که کمیسیون عقب نشینی در آن تعهد است. بسیاری از سناتورها و عدالت دبیر Menardo Guevarra توافق کرده اند که گوینده می تواند عمل با مجوز موقت در انتظار تجدید آن حق رای دادن.

آلوارز اضافه شده است که این شرکت حق رای دادن درخواست تجدید خواهد فعال باقی می ماند و این شبکه گفت: آن را دنبال تلاش برای بازگشایی شده است.

“ABS-CBN متعهد بودن در خدمت فیلیپینی و ما را به پیدا کردن راه هایی برای ادامه معنی دار ارائه خدمات به آنها” این شرکت اعلام کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری هری رقو گفت: ABS-CBN بود به دنبال راه حل های قانونی و اضافه شده است که Duterte اتحاد چپ سرنوشت خود را به کنگره است.

اما پیش از حق رای دادن انقضا وکیل-General Jose Calida خواسته دیوان عالی کشور در ماه فوریه به لغو عامل franchises ABS-CBN و فرعی در یک جداگانه در تلاش برای تعطیل کردن این شرکت به اتهام سوء استفاده از آن فرانشیز و نقض قانون اساسی منع سرمایه گذاری خارجی در فیلیپین رسانه ها. ABS-CBN رد اتهامات.

حداقل دو رسانه دیگر سازمان ها از جمله پیشرو روزنامه Philippine Daily Inquirer آمده اند تحت حمله از Duterte برای بحرانی گزارش. دولت به طور جداگانه متهم آنلاین, اخبار سازمان, Rappler, از نقض ممنوعیت مالکیت خارجی و در پی آن بسته شدن. Rappler رد اتهام و همچنان به کار گیرند.

___

آسوشیتد پرس روزنامه نگار Kiko روساریو در بانکوک کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de