Joe Soprano | Times Leader

جو سوپرانو | زمان رهبر

<p>Tuzinski</p>

Tuzinski

برنامه های در حال پیشرفت برای اولین بخش از یک بزرگتر عابر پیاده و دوچرخه بلیزرز که پر کردن شکاف بین کینگستون و چهل فورت می رسد از وایومینگ دره Levee در امتداد رودخانه Susquehanna.

پیشنهادات با توجه دوشنبه از مهندسین علاقه مند به طراحی اولین مسیر از ترنر در خیابان چهل و فورت به کلیسای خیابان در کینگستون آن را “قابل توجهی” بخشی از فاصله بین دو گفت: چهل و فورت شهردار اندی Tuzinski.

این اولین بخش از بین بردن نیاز برای چهل فورت ساکنان برای عبور از خیابان های شلوغ در هنگام دویدن, دوچرخه سواری و پیاده روی به محبوب levee نوین در کینگستون شهردار گفت.

در حالی که یک پروژه مطالعه امکان سنجی به پایان رسید در سال 2018 راه طرح “هنوز هم بسیار در مرحله مقدماتی,” او گفت:.

“من زنده در رودخانه خیابان و من از دیدن دست اول چگونه بسیاری از مردم در حال پیاده روی و استفاده از دوچرخه” Tuzinski گفت. “این را به یک محیط خوب برای همه است.”

دنباله همچنین کمک خواهد کرد که چهل فورت پلیس بهتر رسیدن به این منطقه برای گشت و بهبود levee نگهداری دسترسی برای Luzerne County سیل حفاظت سازمان که نظارت بر کنترل سیل سیستم در طول Susquehanna, او گفت:.

مسیر خواهد بود 10 فوت عرض و یا در مورد 2 پا بیش از حد معمول اجازه می دهد تا اتاق را برای واحد های خورشیدی مقامات در نهایت می خواهید به نصب برای اضافه کردن روشنایی, او گفت:.

چهل فورت دریافت کرده است دو دولت کمک های مالی بالغ بر 1.1 میلیون دلار برای شروع پروژه و مقامات به دنبال بودجه اضافی, او گفت:.

تلاش برای حذف سیاست از مهندس های انتخاب تصمیم چهل فورت مدیر خواهد redact اطلاعات شناسایی و اختصاص یک نامه کد برای هر پیشنهاد جواب او گفت:.

یک کمیته که شامل یک مهندس عمران با سیل حفاظت تجربه را بررسی عدم شناسایی پیشنهادات و توصیه به قصبه مقامات Tuzinski گفت.

“بزرگترین نگرانی ما به عنوان یک قصبه است که ما کسی واجد شرایط و با تجربه انجام این پروژه ها,” او گفت:.

علاوه بر طراحی مسیر مهندس باید کار با لشکر مهندسان ارتش ایالات متحده برای تضمین لازم تصویب Tuzinski گفت.

او انتظار دارد که همان مهندسی شرکت رسیدگی خواهد شد اضافی فاز از پروژه ای است که نمی توانید ادامه دهید تا بیشتر سرمایه گذاری امن است.

Tuzinski به تازگی در جریان این شهرستان از سیل و اقتدار در مورد وضعیت این پروژه به دلیل بسیاری از دنباله سقوط خواهد کرد در اقتدار levee سیستم سمت راست از راه.

دنباله نیز منتقل خواهد شد از طریق وزارت پنسیلوانیا حمل و نقل اموال.

پایین جاده به عنوان سرمایه گذاری امن پیشنهادی طرح شامل یکی دیگر از مسیر در امتداد رودخانه و خیابان در چهل و قلعه و یک پارکینگ در منطقه در پایان از رودخانه و خیابان روی زمین “سخاوتمندانه عرضه می شود” توسط یک خانواده محلی است.

“ما هدف نهایی این است که برای ایجاد یک وقفه مسیر از ادواردزویل به وایومینگ Tuzinski گفت: با توجه به پروژه باز خواهد شد تا دسترسی برای آموزش های زیست محیطی در امتداد رودخانه. “این است برای رفتن به یک چیز بزرگ است.”

دولت Rep. هارون Kaufer R-Kingston است که به شدت درگیر در فشار برای دنباله همچنین شرکت در سیل اخیر اقتدار جلسه.

“این بوده است مدت زمان طولانی آینده و سال در ساخت” Kaufer گفت: اقتدار.

Tuzinski گفت: ساخت اولین دنباله بخش نخواهد بود پیشنهاد تا سیل اقتدار تصویب نهایی طراحی شده است.

کریستوفر Belleman سیل اقتدار مدیر اجرایی گفت: او از این پروژه تا حد زیادی به دلیل کاربران محبوب دنباله بالای levee مجبور خواهد بود به حرکت در خیابان های شلوغ برای دسترسی به.

قدرت نیز خواهد شد نیاز به یک یادداشت تفاهم برای اطمینان از قصبه دسته تعمیر و نگهداری و امنیت دنباله Belleman گفت.

“این بار نمی تواند سقوط بر روی شانه ها از قدرت. ما فکر می کنیم این یک پروژه بزرگ است اما ما فقط باید مطمئن شوید که از سیل است به خطر بیافتد” Belleman گفت.

Kaufer گفت: او هرگز هر چیزی را به خطر اندازد levee.

“تشکر از خدا levee وجود دارد در سال 2011 و یا کل دره خواهد بود را ویران کرد” Kaufer گفت: اقتدار. “ما نمی خواهد تاثیر آن است.”

رسیدن به جنیفر یادگیری-آند در 570-991-6388 و یا در توییتر @TLJenLearnAndes.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de