پاریس (AP) — Mahdi یک الجزایر خواننده که به صدای به بربر و Kabyle فرهنگ سالگی در پاریس. او 70.

روز مرگ این خواننده که نام واقعی بود حمید Cheriet بود تایید کرد در یک پست رسمی خود را در Facebook صفحه ای که به عنوان خوانده شده “ما اعلام پشیمانی گذشت پدر ما (برای همه), Mahdi. استراحت در صلح است.”

رسانه های فرانسه گزارش می دهند که او از بیماری ریوی پس از بستری در روز جمعه.

رئیس جمهور الجزایر Abdelmadjid Tebboune پرداخت ادای احترام به او در توییتر گفته است که “با عبور خود الجزایر را از دست داد یکی از آن آثار” و با اشاره به او را به عنوان “نماد الجزایر هنر است.”

Mahdi شد یک گنجینه ملی خود را در بومی الجزایر است.

متولد شده در Oct. 25, سال 1949 در Ait Lahcene نزدیکی Kabylie سرمایه از تيزي وزو و بخشی از فرانسه در الجزایر در آن زمان او به مطالعه به عنوان یک زمین شناس, اما زندگی او در زمان یک پیچ و تاب و در سال 1973 زمانی که او نامیده می شد تا به عنوان جایگزینی آخرین لحظه در رادیو به خواندن “یک Vava Inouva.” این یک لالایی با “غنی و سنت های شفاهی” از بربر فرهنگ و شد محبوب آهنگ در کشور است.

Mahdi به فرانسه رفت و در سال 1975 پس از اتمام خدمت سربازی, که در آن او ضبط اولین آلبوم خود را نیز با عنوان “یک Vava Inouva” و یک سری از محبوب ترین ها در شمال آفریقا به سبک آهنگ ها در همان دهه است.

این سبک از موسیقی خود را با تنها خواننده و گیتار آکوستیک دفاع و پشتیبانی برای تلفن های موبایل از Kabyle موسیقی و مانند او به طور گسترده ای به عنوان یک سفیر Kabyle فرهنگ است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de