چرا باید ایمپلنت دندان بکاریم؟ دكتر پويا اصلانی متخصص پروتزهای دندانی و ايمپلنت

شما سزاوار همین لبخند خوشگل میباشید که حساس اعتماد به نفس عمده در کنار عزیزانتان بدرخشید. علاوه بر دقت به کیفی

توسط NEWSSHANS در 1 دی 1401
شما سزاوار همین لبخند خوشگل میباشید که حساس اعتماد به نفس عمده در کنار عزیزانتان بدرخشید. علاوه بر دقت به کیفیت ایمپلنت در فرآیند معالجه و رسیدن به موفقیت درمانی باید به همین نکته نیز دقت کرد که طرز معالجه و طریق درمانی هم در وصال به درمان چیره مضاعف اثر گذاری گذار است. به جهت درمان غالب و رسیدن به برد معالجه و تضمین ارتفاع قدمت بالای ایمپلنت کاشته شده در او‌لین قدم دندانپزشک کارشناس و مهم تجربه را به جهت کاشت دندان خود تعیین کنید. در مراحل کاشت دندان می بایست دندانپزشک همه ی مورد ها را در حیث بگیرد.
  • ایمپلنت دندان نوعی پروتز کاشتنی است که در دهان شما و درون استخوان فک جایگذاری می شود.
  • در تراکم گیری، پلاک‌ها و جرم‌های اطراف دندان پاک شده و در صورت مشاهده‌ی هرگونه مشکل، می‌تواند به سرعت به آن رسیدگی کرد.
  • در همین مقاله به لق شدن و حرکت نمودن ایمپلنت پرداخته و در گزینه کارهایی که می‌توان انجام بخشید مشاجره خوا‌هیم کرد.
  • اگر لثه مبتلا التهاب و عفونت باشد سبب تخریب بافت‌های همسایه می‌شود.
پری ایمپلنتایتیس یک عدد از نگرانی های رو به ارتقا به جهت دندانپزشک ها و بیماران می باشد زیرا یک عفونت فعال در ایمپلنت های دندانی را نشان می دهد. این عفونت گاهی وقت ها به رخ درد، ضربان، آبسه، و بوی بد دهان ظاهر می شود. متأسفانه، در بعضی موارد، ایمپلنت بایستی بیرون شود تا از نشر درد، عفونت، و تحلیل اکثر استخوان جلوگیری شود.

سعید صادقی خودش بگوید در دربی چه عمل کرد؟

بسیاری از اشخاصی که گزینه جراحی کاشت ایمپلنت دندان قرار گرفته اند گفته اند که همین طرز درد پاره ای دارد. و در صورتی که از بی حسی های موضعی مناسب هم استفاده شود درد آن حذف خواهد شد و حتی بعضی از بیماران گفته اند که درد کاشت ایمپلنت دندان آن از درد کشیدن دندان به مراتب هم کاهش است. انتخاب جور ایمپلنت دندان و برآورد ارزش ایمپلنت به حالت بیمار، شرایط استخوان و جور پروتز بستگی دارد. ایمپلنت دندان در بهترین شرایط نظیر دندان طبیعی به محافظت نیاز داراست و فشار بی اندازه بر ایمپلنت دندان صحیح نیست. ایمپلنت دندان ضعیف ممکن می باشد فشار مکرر فک را که ناشی از جویدن غذاهای سفت مثل هویج خام، استیک، آجیل یا آب نبات سفت است تحمل نکند. دسته‌بندی نشده نحوه انجام عمل جراحی ایمپلنت دندان به دسته کاشت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد. مهمترین مزیت ایمپلنت پشتیبانی کامل از دندان های نو شما است، در واقع فرایندی که نیاز به بهبود استخوان در اطراف ایمپلنت دارد. همچنین ذکر این نکته حتمی است که از آنجا که این ترمیم استخوان به روزگار نیاز دارد، مراحل آن می تواند ماه ها طول بکشد. تحلیل بافت لثه می‌تواند به عامل بیماری لثه، فقدان استخوان یا ایمپلنت نامناسب تولید شود. چنانچه در اطراف ایمپلنت التهاب بازدید می‌کنید و روکش ایمپلنت به طور غیرطبیعی بلند است، احتمال دارد در گیر بررسی بافت لثه شده‌اید. در صورتی که دندانپزشک مهارت به اندازه داشته باشد و ایمپلنت را در جای درست و اهمیت زاویه مناسب قرار دهد، احتمال بروز این عارضه کاهش پیدا می‌کند.

ایمپلنت فوری دندان

به همین خاطر بعضا افراد تنها کاشت پیچ خویش را در کشور ایران انجام می دهند. ایران از جامعه دندانپزشکان اساسی تجربه و آموزش چشم برخوردار هست که حتی در دانشکده های دارای ایالات متحده یا این که اروپا تحصیل کرده اند. اقبال موفقیت آمیز بودن جراحی ایمپلنت به تجربه دندانپزشک بستگی دارد، زیرا در همین شیوه هنر و تجربه به ترازو دانش حیاتی دارد. به همین دلیل، انتخاب کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که دندانپزشکان مضاعف مجربی دارد، به شما امداد می نماید تا ایمپلنت دندان را اساسی رضایت تمام پشت سر بگذارید. پیچ به عنوان ریشه دندان کار کرده و تاج را در استخوان فک تثبیت می کند. برای اطلاع از جزئیات قیمت ایمپلنت دندان، می‌توانید مهم کلینیک دندانپزشکی دکتر آیت مراجعه کنید. جراحی سینوس بسته در مواردی که صرفا به 3 الی 5 میلیمتر فضا به جهت کاشت ایمپلنت نیاز است، انجام می شود. همین جراحی همزمان مهم کاشت ایمپلنت دندان انجام شده و پس از آن دست‌کم 6 ماه برای بهبود وضعیت استخوان فک و لثه صبر کرد.

درد بخش اعظم اثری انکارناپذیر ناشی از اثر گذاری سیگار و الکل بر ایمپلنت

اما خبر خوب همین که ایمپلنت شکست‌خورده را به آسانی اصلی بی‌حسی موضعی می‌توان خارج کرد. در صورتی که دندانپزشک تشخیص دهد که نیاز هست یک ایمپلنت خارج شود، آن را از حفره خارج می‌آورد و محل آن را آرام تمیز می‌کند. در ادامه، در صورتی که استخوان اطراف ایمپلنتِ بیرون شده صدمه ندیده باشد، گرافت استخوان اضطراری نیست. همین دسته از باخت ممکن می باشد در ارتباط دارای فاکتورهای سیتمیکی مثل مصرف سیگار، دیابت در اختیار گرفتن نشده یا این که دانسیته‌ی استخوانی اندک باشد. بهداشت ضعیف دهان و بیماری‌های لثه هم شما را در معرض شکست ایمپلنت قرار می‌دهند. کار گذاشتن ایمپلنت دندانی روشی است که معمولاً نتیجه‌ی قابل پیش‌بینی و موفقیت‌آمیزی دارد البته مثل دیگر روش‌ها ممکن میباشد گهگاه نیز با ایراد مواجه شود.

عوارض ناشی از ایمپلنت دندان

اما گهگاه اوقات در ارتفاع زندگی ممکن میباشد اتفاقاتی بیفتد که در پروسه همین طرح خلل ایجاد کنند و سبب می شود بدون چاره باشید برای یافتن بهترین استراتژی همت کنید. از آنجا که از دست رفتن دندان ها چیزی عمده از ساخت نگرانی های زیبایی است، انتخاب جایگزین صحیح و مناسب حیاتی تر از هر چیز دیگری است. ۵- ایمپلنت ها بر مغایر دندان های مصنوعی، به لثه ها زخم نمی زنند. خوشبختانه امروزه در موردها اکثری دندانپزشکان می توانند جایگزینی برای دندان از دست رفته قرار دهند تا فرد مجدد بتواند به وضعیت عادی به زندگی ادامه دهد و مشکلی در حیطه دهن و دندان ها نداشته باشد. دندان های کاذب و ایمپلنت هایی که آنان را ساپورت می نمایند می توانند در اثر تصادف به به عبارتی روشی که دندانهای طبیعی می توانند زخم ببینند، در گیر آسیب دیدگی شوند. بنابراین این مهم هست که در صورتی که ورزشی می کنید که اصلی تماس اساسی شخصی دیگر یا شی ها در درحال حاضر حرکت است، از یک حافظ دهانی ( گارد ) که به رخ حرفه ای ساخته شده، استعمال کنید. در صورتی که صرفا یک دندان از دست رفته داشته باشید، برای ساپورت ( پشتیبانی که در اثر سوار شدن دندان کاذب بر روی ریشه ی ایمپلنت شده انجام می گیرد ) آن به ایمپلنت نیاز خواهید داشت. در صورتی که تعداد بیشتری دندان از دست رفته دارید و اینها در کنار یکدیگر هستند، بازهم می توانید یک عمل ایمپلنت به جهت هر دندان داشته باشید. معمولاً بیماران پس از برطرف‌شدن تأثیر بی ‌حسی، اندکی درد و ناراحتی را تجربه می‌نمایند که شبیه درد کشیدن دندان است. بیشتر بیماران پس از عمل جراحی کاشت ایمپلنت نیازی به داروهای مسکن تجویزی ندارند و دارای مسکن های ضعیف سوای ورژن می‌توانند درد را کنترل نمایند. یک استدلال اهمیت در تعیین شرایط لازم به جهت کاشت ایمپلنت، میزان مرغوب بودن و حجم استخوان در محل کاشت دندان است. مهم این درحال حاضر علی‌رغم عدم کیفیت یا کمیت استخوان می‌توانید با لینک و پیوند استخوان وضعیت را فراهم نموده و ایمپلنت بکارید. استخوان فک ناچیز ناچیز تیز می شود و نسج نرم روی آن ( لثه ) نخ نما و جراحت پذیر می شود. در شکل از دست دادن دندانهای بیشتری عملکرد در تن ۴ تا ۵ برابر کاهش می یابد و شخص به سمت غذاهای غیر فیبری و نرم گرایش پیدا می کند .

ویدئو ها دندانپزشکی

البته در تداوم و طول عمر ایمپلنت، غیر از فاكتورهایى كه مربوط به بیمار است، كیفیت درمان انجام شده، تخصص و تجربه دندانپزشک معالج و مدل و كیفیت مارک ایمپلنت آیتم استعمال هم داراى اهمیت است. ایمپلنت دندان یا ایمپلنت دیجیتال دندانامروزه به عنوان بهترین رویه به جهت پر نمودن جای خالی دندان دائمی به تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی شمار می‌رود. اکنون حیاتی ترقی تکنولوژی، شاهد ورود انواع ایمپلنت‌ها باکیفیت بالا در بازار جهانی هستیم. اگر بخواهیم ایمپلنت‌ها را دسته‌بندی کنیم، می بایست به جنس، اندازه و ولی طرز کاشت آنها اعتنا کرد. بهتر است بدانید معتبرترین برندهای ایمپلنت دنیا مربوط به کشورهایی مانند سوئیس و آمریکا هستند.

متخصص ایمپلنت

به‌طورکلی می‌توان همین مشکلات را دارای انجام جراحی پیوند (لثه و استخوان)، به طور همزمان کلیدی کاشت ایمپلنت برطرف کرد ولی ناحیه‌ی جراحی‌شده بایستی در هفته‌های متمادی به‌دقت محافظت و نگه‌داری شود. همینطور ایشان حیاتی اکثر شرکت های بیمه خصوصا بیمه تکمیلی که از گزاره بهترین بیمه های درمانی می باشد قرار بخشید بسته است و بهترین سرویس ها را به بیمه گذاران کمپانی های بیمه و بیمه تکمیلی ارائه می دهد . اهمیت اعتنا به اینکه دندان ها نقش زیادی را در زیبایی چهره افراد بر عهده دارند رسیدگی به آن ها زیاد با و اهمیت است . آن ها را از دست دادید بهترین ترفند به جهت جایگیزین آن ها کاشت ایمپلنت می باشد . سیگاری ها و اشخاص مبتلا به اختلالات خاص نظیر بیماری های قلبی می بایست قبل از انجام ایمپلنت معاینه شوند. ایمپلنت های دندانی معمولا سبب ساز می شوند که شما احساس راحتی بیشتری نسبت به سایر نحوه ها داشته باشید. ایمپلنت طبیعی بوده و معمولاً مشکلی در میل کردن و جویدن ایجاد نمی کنند. ایمپلنت‌های اخبار هنری All-on-4 گزینه‌ای قابل اعتماد به جهت بسیاری از بیمارانی میباشند که دندان‌هایشان را از دست داده‌اند. این روش، اصلی هدف بازیابی کل فک بالا و زیر یا هر دو قوس انجام می‌شود. هرچند این گونه ایمپلنت، یک ترمیم مستمر دندان محسوب می‌شود، اما درصورت لزوم می‌توان آن را برای تمیز کردن برداشت.

آیا ایمپلنت عفونت میکند؟

لازم به ذکر میباشد که فشار بالاتر از 60 نیوتن می تواند موجب عدم خون رسانی مطلوب به استخوان فک شود و در نتیجه ایمپلنت به صدق جوش نخواهد خورد. خیر، علاوه بر گزینش ایمپلنت از بهترین جنس، دست اندرکاران دیگری هم در دوام و ماندگاری کاشت ایمپلنت دندان شما دخیل هستند. نکته حساس دیگر پس از دوام، سازگاری مواد تولید کننده ایمپلنت دندان اهمیت محیط دهان و فک بوده که زیاد حائز اساسی هست و سبب می شود تا از بروز هرگونه دلایل احتمالی پس از کاشت ایمپلنت جلوگیری شود. همین نوع ایمپلنت مستقیما داخل استخوان فک قرار نگرفته، بلکه به کمک یک قاب فلزی بر روی استخوان فک و زیر بافت لثه قرار می گیرد. برای انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال سفارش می شود قبل از اقدام به جهت ایمپلنت، برای معاینه به کلینیک دندانپزشکی مورد حیث بروید یا از آشنایان خویش امداد بگیرید. لق شدن ایمپلنت دندان منجر میگردد که عملکرد که از ایمپلنت انتظار داریم شکل ندهد و شاهد پیدایش مشکلاتی جدی باشیم. هیچ‌کس مایل نمی باشد از یک محصول ارزان و بی‌کیفیت به کارگیری کند که خیلی زود نیاز به بده بستان آن داشته باشد. در رخ ترشح بیش از میزان خونابه بهترین روش به جهت کنترل خونریزی ساخت فشار بر بر روی حوزه‌ جراحی توسط یک تکه گاز استریل ریز و مرطوب شده و شستشو اهمیت سرم به مدت 2 ساعت می باشد. مطالعات انجام شده تا به امروز نشان داده‌اند که دوام و عمر موثر همین گونه از دندان می تواند تا 25 سال باشد. در این شرایط ممکن است از ظواهر یا این که وجود دندان های نو خویش احساس رضایت نداشته باشید و ناچار شوید هزینه مازاد را برای دندانپزشک دیگری بپردازید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید. ایمپلنت های ارزان و اساسی کیفیت ذیل برخلاف موفقیت کوتاه مدت ، در طولانی مدت خلل پیدا می نمایند . درصورتیکه قرار باشد دندان تحت روکش کشیده شود، دیگر نیازی وجود ندارد که در آغاز روکش دندان را بیرون کنیم. ثبات دندان ها بر روی فک- عدم نیاز به لاک در کام و پشت لب ها- عدم بررسی استخوان- اعتماد به نفس کامل. در صورتی که بعد از آن از کشیدن ریشه بتوان کاشت ایمپلنت دیجیتال در اردبیل انجام بخشید 3 ماه زمان می موفقیت و اگر خیر بایستی 3 ماه فرصت ایجاد کرد بعد ایمپلنت شود که جمعا می شود 6 ماه. 31- با درود من خانمی 56 ساله هستم 30 سال پیش کلیه دندانهایم را کشیدم و در حال حاضر از پروتز استعمال می کنم درحال حاضر قصد دارم ایمپلنت کنم. در صورتی که باز‌نگری استخوان رخ گرفته باشد بایستی قبل از ایمپلنت لینک و پیوند استخوان انجام شود.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن