خواص عسل و خواص دارویی ، درمانی و زیبایی عسل

خواص عسل و خواص دارویی ، درمانی و زیبایی عسل عسل همچنین با استرس های ناشی از دخانیات مبارزه حروف الفبا به ترت

توسط NEWSSHANS در 16 بهمن 1401

خواص عسل و خواص دارویی ، درمانی و زیبایی عسل

Benefits of honey for womenعسل همچنین با استرس های ناشی از دخانیات مبارزه حروف الفبا به ترتیب می کند. بعضی از کارشناسان می گویند عسل می تواند به خروج از اعتیاد کمک کند، که به تحقیقات بیشتری در این موضوع نیاز است. به کار بردن عسل روی پوست خود به صورت روزانه می تواند فواید بسیار خوبی داشته باشد. استفاده از ماسک عسل می تواند به درمان آکنه و نقاط سیاه روی صورت کمک کند. عسل همچنین می تواند مشکلات دیگری مانند پوست خشک را نیز درمان کند. اطمینان حاصل کنید که تست عسل روی پوست صورت خود را از قبل انجام داده اید چرا که بعضی به عسل حساسیت دارند. به این منظور مقدار کمی از آن را به مدت 30 دقیقه روی چانه خود چکانده و بعد از آن اگر مشکلی نبود می توانید استفاده کنید. مهم است که بدانید اگر آکنه رو صورت به علت عفونت ناشی از باکتری به وجود آمده آن گاه عسل،می تواند آن را درمان کند.

 • این برند از طراحی زیبا و منحصر به فردی برخوردار است
 • کاهش التهاب
 • شستشوی ظرف ها را سریع انجام می دهد
 • دارای برنامه جهت شستشو سریع ظروف
 • هر روز صبح عسل را به مدت 10 دقیقه روی لثه ها ماساژ دهید
 • میزان مصرف انرژی آن A

 

اما خوب برای چایساز برقی منطقی نیست. فشار زیادی به دستگاه میاد. میتونید یکم سرکه رو بیشتر کنید و در طول روز در حدود 6 یا 7 بار بزنید دستگاه بجوش بیاد و آب کمی حرارتش افت کنه و مجددا بزنید بجوشد. اگر پشت سرهم این کار رو انجام بدید یعنی زمانی که هنوز آب جوشه چایساز رو روشن کنید ، المنت عمل میکنه و دستگاه زود خاموش میشه و کارایی رسوب زدایی افت میکنه. بعد از اینکه به این تعداد جوشید. رسوبات خیلی سست میشن و با یک برس نرم روی اونها رو بسایید و بشویید. بعد از اون 2 تا 3 بار با آب معمولی بجوشانید تا بوی سرکه از چایساز خارج بشه. حتما درب یا پنجره رو باز بگذارید تا بوی تند و تیز سرکه افراد خونه رو اذیت نکنه. راه حل اول رو خوندید؟ توی راه حل دوم همین کار رو به جای اینکه با سرکه انجام بدید با جوش شیرین انجام بدید. یعنی کتری چایساز رو تا حد رسوبات آب کنید و 2 تا 3 قاشق با توجه به سایز کتری تون جوش شیرین بریزید. برای کتری 2 لیتری 2 قاشق و برای 2.8 لیتری 3 قاشق بریزید. بازم نحوه جوشیدن مثل قبله. در انتها هم برس کاری و شست و شوی حالت قبل رو انجام بدید.

نتایج زیر به دست آمد.

Properties of honeyاستفاده از عسل در برنامه غذایی کودکان همواره توصیه میشود. در تحقیقی که بین دو گروه از کودکان (یک گروه تغذیه با عسل و گروه دیگر تغذیه با شکر) انجام شد. نتایج زیر به دست آمد. کودکانی که در رژیم غذایی آنها عسل وجود داشته، علاوه بر ساخت سلولهای خونی بیشتر، وزن گیری بهتری نیز نسبت به کودکان دیگر داشتهاند. همچنین نوزدانی که عسل در رژیم غذایی آنها وجود دارد کمتر گریه میکنند. کودکان تغذیه شده با عسل نسبت به گروه تغذیه شده با شکر، کمتر به بیماریهای مختلف دچار میشوند که علت را میتوان در تولید سلولهای خونی بیشتر در این گروه دانست. همچنین گوارش غذا در کودکان تغذیه شده با عسل آسانتر صورت میگیرد و کمتر به اسهال و استفراغ دچار میشوند. برخی مطالعات نشان میدهد که عسل داری فوایدی است که میتواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. عسل به عنوان یک منبع کربوهیدرات عالی برای ورزشکاران و بدنسازان به شمار میرود. عسل به طور معناداری ضربان قلب و میزان قندخون را طی فعالیتهای ورزشی افزایش میدهد.

در زیر خواص برخی از این عسل ها آورده شده است.

همان طور که گفتیم یکی از خواص مهم عسل برای زنان در دوران بارداری است. مصرف عسل در دوران باراداری سبب بهبود سیستم ایمنی بدن زنان باردار میشود و از بروز بسیاری از بیماریها در این دروان حساس جلوگیری میکند که در نتیجهی آن سلامت جنین در این دوران است. همچنین استفاده از عسل در دوران بارداری به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی، سبب میشود تا زنان باردار استرس کمتر و خواب بهتری را تجربه کنند. از طرف دیگر عسل یک تقویت کننده و پاک کننده پوست و مو برای زنان است. که میتوانند از آن به عنوان یک ماسک خانگی بسیار موثر برای داشتن پوست و موی زیبا استفاده کنند. همانطور که گفته شد هر عسل بسته به منبع گیاهی که زنبور از آن تغذیه کرده است میتواند خواص متنوعی داشته باشد. در زیر خواص برخی از این عسل ها آورده شده است. اگر چه عسل طبیعی تاریخ انقضا ندارد و حتی بعد چندین سال هم فاسد نمیشود اما این به آن معنا نیست که خواص این ماده نیز در طول سالیان تغییر نمیکند.

Properties of honeyاضطراب: یک لیوان آب پرتقال، یک قاشق مرباخوری عسل و کمی پودر جوز هندی را روزی ۲ بار میل کنید. کاهش میل به سیگار: قبل از سیگار کشیدن تکه های کوچک آناناس را همراه با نصف قاشق مرباخوری عسل بجوید. معده درد: مخلوطی از یک چهارم قاشق مرباخوری پودر برگ بو، یک چهارم قاشق مرباخوری دانه کرفس و یک قاشق مرباخوری عسل را قبل از ناهار و شام میل کنید. گردش خون ضعیف: مخلوطی از یک قاشق مرباخوری دارچین و یک قاشق مرباخوری عسل را در یک لیوان آب گرم دم کنید و بنوشید. سکسکه: مخلوطی از یک قاشق مرباخوری عسل و یک قاشق مرباخوری روغن کرچک را هر ۱۰ دقیقه میل کنید تا سکسکه شما بند بیاید. ممکن است بعضی از زنبورها به گل خرزهره و چند گل سمی دیگر عادت کنند و محصول سمی تهیه نمایند که البته این کار به ندرت اتفاق می افتد. به هر حال از مصرف این ماده بسیار مفید غافل نشوید و از فواید زیاد آن سود بجویید.

همچنین این توضیح می دهد که چرا برای خواب مفید است.

فعالیت سروتونرژیک و تولید ملاتونین را تحریک می کند. باور نکردنی نیست؟ ملاتونین ساعت داخلی بدن و چرخه خواب و بیداری را تنظیم می کند که قبلاً درموردش اشاره کردیم. افراد بی خواب یا هرکسی که از ترک سیگار دچار اضطراب می شود نیز ملاتونین مصرف می کند. در این موارد، عسل می تواند مفید باشد. این خیلی خوبه، اینطور نیست؟ همچنین این توضیح می دهد که چرا برای خواب مفید است. یک مطالعه منتشر شده در مجله Pediatrics می گوید که عسل خواب کودکان مبتلا به سرفه شبانه را بهبود می بخشد. البته عسل تنها درمان بی خوابی نیست. با این حال، مصرف آن در مقادیر کم - همراه با یک سبک زندگی سالم و خواب کافی - می تواند به خواب بهتر و ترمیمی کمک کند. اگر می خواهید بهتر بخوابید، نکات زیر را در نظر بگیرید. عسل باید ارگانیک باشد، ترجیحا از زنبوردار. بسیاری از برندهایی که در سوپرمارکت ها می خریم، به شدت تحت درمان و پردازش قرار می گیرند و بسیاری از خواص اصلی خود را از دست می دهند.

ماشین ظرفشویی

Properties of honeyهمچنین عسل، گردش خون را در پوست سر بهبود میدهد و از این طریق باعث تقویت روند تغذیهای فولیکولها میشود. از آنجایی که عسل منبع غنی پروتئینها است، میتواند به تقویت ساختمان مو و افزایش استحکام آن کمک کند. تامین آب و پروتئین مورد نیاز کوتیکول مو توسط عسل، مانع از خشکی و شکنندگی تار موها میشود. این عملکرد، ظاهر موها را بهبود میدهد و از آسیب کوتیکول مو جلوگیری میکند. در نتیجه استفاده از عسل، قدرت حالت پذیری موها نیز افزایش مییابد. ماسک موی ترکیبی عسل با روغنهای گیاهی، بهترین گزینه برای درمان شکنندگی مو و افزایش حالت پذیری آن است. برای ساخت این ماسک مو میتوانید از روغنهای گیاهی حامل رطوبت مثل: روغن زیتون، جوجوبا و نارگیل استفاده کنید. برای ساخت این ماسک مو، یک تا دو پیمانه روغن را با روش بن ماری گرم کنید. توجه داشته باشید که لازم نیست روغن خیلی داغ شود، 3 تا 4 دقیقه بن ماری کردن روغن کفایت میکند.

همچنین عسل باعث جذب بهتر کلسیم توسط مغز میگردد.

alphabetتحقیقات زیادی در سایت های Google scholar و PubMed درباره anti-oxidant (آنتی اکسیدان) و Alzheimer disease (بیماری آلزایمر) قرار گرفته اند که نشان میدهند مصرف طولانی مدت مکمل های حاوی انواع آنتی اکسیدان در افراد مسن سبب تقویت حافظه میشود. ارتباط آنتی اکسیدان ها با عسل چیست؟ مشخص شده است که آنتی اکسیدان های مختلفی در عسل وجود دارد که میتواند کمک شایانی به حفظ قدرت مغز و تقویت حافظه کند. همچنین عسل باعث جذب بهتر کلسیم توسط مغز میگردد. عسل داروی طبیعی شگفت انگیزی برای قلب میباشد و میتواند به تقویت قلب از راه های مختلفی کمک کند. LDL نوعی کلسترول میباشد که اغلب به آن کلسترول بد میگویند چرا که مقدار زیاد از این کلسترول LDL سبب تجمع چربی در شریان های شما میشود. مطالعات زیادی نشان میدهد که عسل میتوان سطح کلسترول را پایین آورده و به سلامت قلب کمک کند. تری گلیسیرید رایج ترین نوع چربی در بدن انسان میباشد که از طریق غذا وارد بدن انسان میگردد البته خود بدن نیز مقداری از آن را میسازد.

ساختار بدنی زنبور ماده حیرتانگیز است. با وجود اینکه در مقایسه با زنبورهای ملکه و نر اندامی کوچکتر دارد، اما در همین جثه کوچک غدد هیپوفارژینال، نافه مشک، سبدی جهت گردآوری شهد گل و غدد ساخت موم قرار دارد. همانطور که متوجه شدید، کلیه امور مهم بر عهده کوچک اندامهای مفید کندو، میباشد. جالب است بدانید، در شکم این زنبوران کوچک دو بخش وجود دارد، بخشی برای نگهداری شهد گیاهان که توسط شیری عضلانی بهنام پیش شکمچه بسته میشود و اجازه ورود شهد به معده را نمیدهد. این بخش قابلیت انبساط دارد، بنابراین امکان حمل شهد بیشتری را برای زنبوران فراهم میکند. در این بخش هضم صورت نمیگیرد و زنبورها هنگام ورود به کندو، شهد را از دهان خود خارج میکنند. شهدی که توسط زنبوران ماده فراهم میشود، نه تنها برای تولید عسل، بلکه برای تغذیه سایر اعضای کندو نیز میباشد. زنبوران نر برای دریافت غذا باید زنبوران ماده را راضی کنند، که البته به سرعت راهش را پیدا خواهند کرد.

 • مضرات ناشی از آلرژی
 • ماسک رطوبت رسان عسل
 • میزان مصرف انرژی A
 • قابلیت خیساندن ظروف قبل از شستشو
 • خواص ضد سرطانی

استفادهی روزانه از عسل روی پوست فواید فوقالعادهای دارد. استفاده از ماسک عسل میتواند به درمان جوش و آکنه، همچنین رفع لکههای تیره کمک کند. علاوه بر این در درمان سایر مشکلات پوستی مانند خشکی پوست مفید است. جوش مشکلی است که نوجوانان و جوانان زیادی را درگیر کرده است. عسل ناخالصیهای پوست را از منافذ جذب کرده و بهعنوان یک ترکیب پاککننده عمل میکند. از آنجایی که عسل بهطور طبیعی یک ترکیب ضدعفونیکننده است، پوست را تسکین میدهد. باید یک لایهی نازک از عسل را روی صورتتان قرار دهید. اجازه دهید عسل به مدت تقریبا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند. سپس صورت خود را با آب بشویید. حتما قبل از استفاده از عسل روی پوست تست پچ را انجام دهید، چون بعضی از افراد به عسل حساسیت دارند. برای انجام تست پچ مقدار کمی از عسل را روی چانهی خود بمالید. ۳۰ دقیقه صبر کنید. اگر هیچ واکنش آلرژیکی را تجربه نکردید، یعنی استفاده از عسل برایتان بیخطر است.

نظرات کاربرن