خانه هوشمند چگونه کار می کند؟ خانه هوشمند گلدور

دارای کیت منزل هوشمند مجموعه کاملی از محصولات منزل هوشمند را در اختیار خواهید داشت که برای هر نصیب از منزل خود

توسط NEWSSHANS در 28 آبان 1401
دارای کیت منزل هوشمند مجموعه کاملی از محصولات منزل هوشمند را در اختیار خواهید داشت که برای هر نصیب از منزل خود می توانید از آن ها به کار گیری کنید. علاوه بر آن، خرید کردن کیت خانه هوشمند مقرون به صرفه هم می باشد چون چنانچه بخواهید هر یک از محصولات خانه هوشمند را به طور جداگانه تهیه و تنظیم فرمائید بایستی هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. برای تجزیه و تحلیل و استعمال از دیتا ها، سنسورها می بایست به internet متصل شوند. از راهکارهای ارتباطی می اقتدار به کانال تلفن همراه و Wi-Fi اشاره نمود. البته اپلیکیشن های مبتنی بر کانال تلفن یار تعیین مناسب تری میباشند زیرا تداخل ارتباطی به مراتب کاهش است. اصلی دوربین های امنیتی هوشمند اعضا می توانند هنگامی که در منزل حضور ندارند، از امنیت خانه های خود مطمئن باشند.
  • مانند بخش اعظمی دیگر از فناوری‌های جدید، خانه هوشمند هم به سرمایه‌گذاری بالایی نیاز دارد.
  • یا برای مثال گاهی دوست داریم در رختخواب مهم قرائت مکتوب به خواب برویم البته بعد از این که خوابمان برود چه کسی چراغ ها را خاموش کند؟!.
  • آن‌گاه اضطراری هست به سرویس‌دهنده و مرکز در دست گرفتن خانه‌ی هوشمند، مانند محصولات اپل و آمازون، به جهت دسترسی به اين شناسه اجازه صادر کرد.
  • هر وسيله­اي كه در منزل شما از برق به کار گیری ميكند را می­توانيد بر بر روی شبکه خانگی قرار دهيد وتحت امر خویش بگيريد.
به کمک اپلیکیشن یا نمایشگر هوشمند محصول، می توانید مشاهده کنید که چه کسی پشت در است؟ وکیلتان؟ پیک یا عضوی از خانواده تان؟ و وقتی که شخصی بسته ای برایتان نبی و منزل نبوده اید، می توانید ویدئوها را تحلیل کرده و آن را پیگیری کنید. سیستم دزدگیر اماکن ، متشکل از یک سری قطعات الکتریکی هست که به یک ملک متصل می شوند. آن‌ها از طریق سنسورها خانه هوشمند و کنتاکت‌ها، حرکت فرد یا گشوده شدن درها و پنجره‌ها را تشخیص می‌دهند، که بر شالوده آن یک آلارم اهمیت صدای بلند ساخت میشود تا افراد نزدیک را از ورود غیرمجاز مطلع کند. و یا اهمیت ساخت تماس یا این که ارسال پیام صاحب ملک را از وقوع سرقت آگاه میکند. راهنمای کامل راه اندازی و استعمال از وسایل خانه هوشمند آسانه در قسمت آموزش تارنما در دسترس است.

چرا منزل هوشمند Control4 ؟

الکسا و گوگل اسیستنت دو گزینه از محبوب‌ترین سیستم‌های هوشمند هستند. به این صنعت روی آورده و آن را پایین کنترل خود درآورده‌اند.علت همه‌گیری خانه‌های هوشمند هم ترقی چشمگیری میباشد که در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها صورت گرفته است. همین کامپیوترهای سبک و قابل‌حمل را می‌توان همگی جا یافت و اتصال دائمی آنها به internet به این معنا می باشد که می‌توانند دستگاه‌های الکترونیکی بسیاری را کنترل کنند. دسته‌بندی نشده متراژ خانه از جمله عواملی می باشد که تأثیر مستقیمی روی ارزش خانه های هوشمند می‌گذارد، چرا که دارای بالا رفتن متراژ، نیاز به تجهیزات بیشتری به جهت هوشمند سازی است. پخش آهنگ از موبایل، پخش ترانه از هارد پایین شبکه، نوع بندی آهنگ ها ، پخش هم‌زمان ترانه های گوناگون در یک‌سری سیستم صوتی هوشمند اتاق، رادیوهای اینترنتی و سرویس های پخش آهنگ بدون‌پول گوشه ای از امکانات خانه هوشمند در حوزه آهنگ است. مهم ترقی تکنولوژی، هوشمند سازی منزل و داشتن خانه ای هوشمند دیگر از محالات نیست! در همین مطلب اولین نکات داشتن ایجاد این منزل های مدرن را برایتان تفسیر می دهیم. البته بعضی شرکت‏ها بی‏سیم را به صورت رمزگذاری‏ شده انجام می‏ دهند، اما قیمت‏ها فراوان بالا است؛ چون در هر فرستنده و گیرنده بایستی دستگاه‏هایی جداگانه به جهت کد و دی کد نمودن وجود داشته باشد. در این دسته خانه‏ ها، در دست گرفتن دقیق اتفاق‏هایی که در منزل می‏افتد در دست شما است؛ از خدمات روشنایی گرفته تا سیستم‏ های امنیتی و حتی خدماتی مانند آبیاری گل و گیاه. برای مثال وقتی می‏خواهید از منزل خارج شوید، مطابق سناریویی که خودتان تعریف و تمجید کرده‏اید، چراغ‏ها خاموش می‏شود، گاز بسته می‏شود، و چندین دوربین‏ها روشن می‏شوند. یا این که اینکه به جهت مطالعه می‏توانید سناریوی مطالعه را تعیین کنید به همین رخ که برای مثال همه چراغ‏ها خاموش، چراغ مطالعه روشن و پرده ‏ها بسته ‏شود. به این ترتیب می‏توان بی‏نهایت سناریو برای شرایط گوناگون تعریف کرد و هریک را که مد لحاظ است اهمیت فشار دادن یک کلید انجام داد. تعداد پاره ای از امکانات خانه هوشمند می توانند حیاتی ترموستات هوشمند متصل شوند.

کلید، پریز و چندراهی هوشمند (

با وجود همگی این شایدها بد نیست یه خرده بیشتر درباره منزل یا ساختمان هوشمند بدانیم. پس تا نقطه نهایی این مقاله اهمیت ما یار باشید؛ ما به گویش معمولی به شما می گوییم منزل هوشمند چیست و چه طور کار می کند. سالانه در فصل زمستان شاهد بسیاری از مرگ و میرها مهم گاز های به اصطلاح خاموش هستیم.

کنترل از راه دور

همچنین با‌ توجه به این که همین تدریس به رخ کاربردی تهیه و تنظیم شده است، نیز اشخاصی که تمایل دارا هستند خانه خود را هوشمند نمایند و نیز اشخاصی که در صنعت برق ساختمان فعالیت دارند، به آسانی از همین تدریس بهره‌برداری کرده و از آن به کار گیری نمایند. در این تدریس که در واقع یک آموزش بصری مقدماتی در دعوا هوشمندسازی است، سعی‌‌ شده هست اهمیت صرف دست کم زمان ممکن، دید کافی به تجهیزات سونوف در اجرای یک خانه هوشمند ارزان داشته باشید. مهم پیش‌بینی‌های انجام ‌شده در آینده‌ای نه‌چندان دور، سیستم الکتریسیته ساختمان‌ها و صنعت های به سمت هوشمند‌سازی و اتوماسیون ‌شدن پیش می‌رود. افزایش زیبایی و لوکس شدن فضای منزل اصلی به کارگیری از به روزترین تجهیزات هوشمندسازی منازل مسکونی. همچنین در صورت ارتقاء تعداد سرخط ها میتوان همین فعالیت را اساسی هزینه پایینی انجام داد. در شکل آسیب دیدن سیستم مرکزی PLCکل سیستم از مدار بیرون میشود تا تعمیر و یا این که بده بستان شود. کل اينها به طوري طراحي شده­اند كه در كمتر از يك ثانيه انجام شوند، برقراري رابطه از طريق سيمهاي الكتريكي [يك ساختمان] هميشه معقول نيست، چرا كه اين خطوط ممكن میباشد از طريق برق ديگر دستگاه­ها در گیر مشکل يا نويز شوند. يك ابزار X10 می تواند تداخل الکترونیکی را به عنوان یکدستور تعبیر و تفسیر كرده و واکنش نشان دهد، و یا اينكه ممکن است به هیچ عنوان امر را دریافت نکند. به گزارش پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، سیستم‌های خانه هوشمند به یک راه‌اندازی اسمارت هوم اشاره می نمایند که در آن دستگاه‌های تکنولوژیکی می‌توانند اهمیت اتصال آنها از نحوه تلفن کنترل شوند. دستگاه‌های فناوری در یک اسمارت هوم از نحوه اینترنت به یکدیگر متصل می گردند و به عضو این قابلیت و امکان را میدهند تا از منش دور عملکردهایی مثل دسترسی به امنیت خانه، در دست گرفتن گاز طبیعی، دما، روشنایی و سیستم سینمای خانگی را کنترل کند. همین فناوری یک عدد از محبوب‌ترین ویژگی‌ها در هر خانه هوشمندی محسوب می گردد و به شما قابلیت و امکان می‌دهد که از طلوع تا غروب خورشید و ساعت ها بدون نور شب، بتوانید در دست گرفتن نور و روشنایی منزل را در دست بگیرید.

کنترل خودکار خانه هوشمند در آینده :

این پردازنده ها که بعد ها بزرگی داشته و مخفی کردن آن ها یک عدد از مهمترین چالش های ساختمان های هوشمند بود وظیفه کنترل اطلاعات و اتوماسیون را دارا بودند. پردازنده مرکزی بوسیله گروه هوشمند سازی ساختمان برنامه نویسی می شد و صرفا از یکسری نمایش محدود پشتیبانی می کرد. X10 سیستمی بود که از شیوه خطوط انتقال برق، می‌توانست بین تعدادی دستگاه خانگی ارتباط برقرار کند، چراغ‌ها و اسباب و اثاث خانگی را روشن یا خاموش نماید یا این که کرکره‌ها را بالا بکشد.با همین وجود، همین سیستم به طور کامل بی‌عیب و نقص نبود. از آنجا که برای اتصال به آن به‌جای سیم‌کشی اختصاصی، به خطوطی که از قبل وجود داشت، نیاز بود، سیگنال‌ها همیشه نمی‌توانستند از در میان این خطوط عبور کنند. اتوماسیون خانگی همینطور به مصرف کنندگان در بهبود کارایی کمک می کند.

قفل های هوشمند کلیدی امنیت بالا - خرید کردن مستقیم

اگر میخواهید کاملاً بی‌خیال بروید، می‌توانید برنامه‌ای را تهیه و تنظیم کنید، آب‌پاش‌هایتان هر روز به‌طور خودکار روشن و خاموش شوند. اینترنت سریع نیز به یک عدد از نیازهای حساس بشر تبدیل شده و بخش جدایی ناپذیری از زندگی روزمره تمامی ما است. از خرید آنلاین گرفته تا انجام کارهای بانکی و اداری ، پرداخت قبوض، سفارش غذا و غیره همگی و همه نیاز به یک اینترنت پرقدرت و بی وقفه دارد.

مهم ترین تجهیزات هوشمند سازی عبارتند از:

با حذف پردازنده مرکزی نقص‌ پنهان نمودن و اتصالی قطعات آن نیز برطرف شده و ساختمان هوشمند نسل دوم در برابر حوادث متعدد ناشی از اتصالی الکتریسیته ایمن گشته است. مزیت دیگر ساختمان هوشمند نسل دوم همین هست که در هر سطح ای از طراحی، اجرا و حتی در حین استعمال از ساختمان قابل اجرا می باشد. مهندسین معمار اهمیت توجه به دست اندرکاران مختلفی مثل مدل کاربری، ملاحظات شهرسازی و معماری منطقه، زمینه، التماس کارفرما و … طرح های ابتدایی را بر روی کاغذ یا این که قابل انعطاف افزارهای رسم سه بعدی پیاده می کنند. همین فاز از طراحی که فاز یک نام دارااست مهم ترقی فعالیت به طرح های اجرایی تبدیل می گردند. طرح های اجرایی اهمیت همکاری مهندسین عمران به جهت باز‌نگری بنا ای و مهندسین مکانیک و الکتریسیته به جهت تاسیسات انجام می شود.

نمونه‌هایی از فناوری خانه های هوشمند

هوشمند سازی منزل روشی جالب و بر طبق فناوری‌های روز است که بر مبنا آن تمامی کارهای روزانه منزل را تا جای ممکن به توان تکنولوژی می‌سپاریم. در شرایط معمولی زمانی که شخص وارد منزل می شود در ابتدا چراغ ها را واضح می کند. بعد از آن دارای دقت به دمای محیط، سیستم سرمایشی یا این که گرمایشی را روشن می کند. آنگاه از آن ممکن میباشد به حمام برود تا دوش آب گرم بگیرد و آن گاه از دوش گرفتن برای نوشیدن یک چای کمی آب گرم کند و به طور همزمان تلوزیون را روشن نماید. البته زمانیکه شخص خانه خویش را مجهز به سیستم هوشمند نماید، دیگر نیازی به انجام این امور به وسیله او نیست و همه این فرآیند به کمک اکران ورود به منزل و فقط مهم لمس یک دکمه در ورقه گوشی یا این که تاچ پنل اجرا می شود.

آیا واقعاً هوشمند است؟

به جای همین که تهویه مطبوع را در کل روز پر‌نور بگذارید، یک سیستم منزل هوشمند می تواند رفتارها را بیاموزد و مطمئن شود که منزل تا زمان رسیدن صاحبان منزل از محل کار، خانه را سرد می کند. با یک سیستم آبیاری هوشمند، چمن فقط در رخ نیاز و مهم میزان دقیق آب واجب آبیاری می شود. حساس اتوماسیون خانگی، انرژی، آب و بقیه منابع به طور کارآمدتری گزینه به کارگیری قرار می گیرند که به صرفه جویی در منابع طبیعی و پول برای مصرف کننده کمک می کند. به هیچ‌وجه امکان‌پذیر وجود ندارد و خیال همگی امکانات مدرن منزل هوشمند مثل فرمان‌های مداد سوای همین گجت‌ها صرفا در حد رویا باقی می‌ماند. آموزش کنترل‌ازراه‌دور منزل هوشمند ازطریق موبایل، تبلت و تاچ پنل دیواری. معرفی و آموزش گونه های سناریوهای قابل تعریف در منزل هوشمند از پاراگراف سناریوی مهمانی، سناریو سفر، اکران صبح، سناری خوش آمد گویی، سناریوی شام، سناریو سینمای خانگی و.. در دوره جدید، هرروز گجتی یا ابزاری از وسایل خانگی به توده تجهیزات هوشمند می‌پیوندد و جریان زندگی هوشمند را به سمت جلو می‌راند تا آسایش خاطر اعضا تامین شود. کنترل همگی تجهیزات خانه از رویه به دور و از نحوه تبلت، گوشی موبایل و یا ریموت کنترل. سیستم های هوشمندسازی به جهت ارتقا کیفیت و به خواسته تولید زندگی سهل وآسان تر در اختیار اعضا قرار گرفته است. اهمیت اجرا کردن آن در محل زندگی خود می توانید کارایی تجهیزات خویش را ارتقا دهید. پر‌نور ماندن چراغ و لامپ در به نقل از وب سایت مجله ای یک تیم اتفاقی می باشد که ممکن است بارها شکل بدهد. اگر سیستم روشنایی منزل شما هوشمندسازی شده باشد، در صورتی که به آن ها نیاز ندارید و یا در گروه حضور ندارید، چراغ ها و لامپ ها به رخ اتوماتیک خاموش می شوند. اما می‌توان هر چندین تا قطعه که مشتری بخواهد، در اختيارش گذاشت تا به طراحی و الگوی مد نظرش برسد. سیستم روشنایی نانولیف.این قطعه‌ها به وسیله‌ی یک گیره به یکدیگر متصل می‌شوند و با به کار گیری از یک سری زبانه‌های چسبنده به دیوار وصل میشوند و تحمل وزن اين زبانه‌ها بالاست و به هیچ عنوان نیازی به پیچ نیست. واضح و خاموش نمودن اتوماتیک، بسته به میزان دمای گوشه و کنار سیستم های حرارتی و برودتی جهت پرهیز از اتلاف انرژی. در دست گرفتن و محاسبه ایمن بر دستگاه ها و تجهیزات متصل به آن اهمیت ارسال پیام اجرای دستور از طرف دستگاه به کاربر. در اختیار گرفتن و مدیر بر تجهیزات صنعتی سوای حضور در محل مهم استعمال از تلفن یار بوسیله پیام کوتاه یا تک زنگ . خانه‌های هوشمند ترکیبی از یک اتصال بی‌سیم یا این که سیمی قدرتمند به اینترنت، نرم‌افزارهای مدیر منزل هوشمند، تجهیزات برقی و الکترونیکی خانه، سنسورها و ترموستات‌ها و جزئیات کوچک دیگر هستند. هر وسیله الکترونیکی را از قهوه جوش گرفته تا سردخانه و سینمای خانگی و... می‌توان به سیستم خانه هوشمند که حساس یک قلب تپنده و یک نرم‌افزار نصب شده بر روی گوشی‌های هوشمند است، متصل کرد. بیایید دارای یکسری نمونه ساده، فهم بهتری از فضای خانه‌های هوشمند داشته باشیم.

هوشمند سازی منازل در سال 2022

این اپلیکیشن معمولاً روی سیستم عامل‌های اندروید و ios قابل اجراست و قابلیت در دست گرفتن شدت نور لامپ‌ها را دارد و اگر لامپها حساس LED رنگی باشند قابلیت تغییر تحول رنگ لامپ نیز آماده می‌گردد. همین فرمان بدان معناست که شما می توانید یک اتاق تام پر از دستگاه یا این که کل یک خانه را در اختیار گرفتن کرده و دارای تولید برنامه‌ای روزمره بتوانید یک‌سری از کارها را به این دستگاه‌ها واگذار کنید. چنانچه معمولاً فراموش می‌کنید چراغ‌ها را خاموش یا قبل از رخنه خانه در را قفل کنید، برنامه‌ای روزمره می‌تواند مشکل را برطرف کند. اقبال بی مانند اعضا به مبحث خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان ها جرقه ای به جهت فعالیت منزل هوشمند پارسیان بود. کلیدها بصورت سنتی کابل کشی می گردند و نیازی به کابل کشی مستقل و تحت ایجاد خاص و یا یک تابلوی الکتریسیته تبارک نمی باشد. برای دیمر ،پرده و خدمت بهداشتی نیز کلیدهای یگانه آنها در حیث گرفته می شود. نیز همیشه گوش به امر اند که آخری امرها ما را اجرا کنند ممکن است که صبر عمل حیاتی نرم افزار تلفن همراه را نداشته باشیم. کافی است یک سناریو تعریف‌و‌تمجید کرده و رأس ساعت خاصی، خویش خانه موارد بالا را انجام می‌دهد. در همین مقاله قصد داریم شما را با جارو برقی مرکزی آشنا نماییم و مزایا و برتری های آنها را نسبت به جارو برقی های بی آلایش معرفی کنیم.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن