خاصیت سبوس برنج برای صورت/09109483228

خاصیت سبوس برنج برای صورت/09109483228   زیبایی پوست سبوس برنج: سبوس برنج به پوسته بیرونی و سلول های بیر

توسط NEWSSHANS در 8 مهر 1401

خاصیت سبوس برنج برای صورت/09109483228

 

زیبایی پوست سبوس برنج: سبوس برنج به پوسته بیرونی و سلول های بیرونی مرتبط با آندوسپرم نشاسته ای دانه برنج اطلاق می شود که قهوه ای رنگ و جدا از پوست برنج است و دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری مانند درمان دیابت است. . فشار خون را کاهش می دهد، سیستم گوارش را بهبود می بخشد و ناراحتی های پوستی را درمان می کند. سبوس برنج طبیعت متعادلی دارد و سرشار از ویتامین های گروه B، ویتامین E، آهن، روی و فیبر است که در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. سبوس برنج به صورت پودر، فرآوری، استخراج، روغن و خامه استفاده می‌شود، روغن حاوی ترکیبات متنوعی است و مردم هند، چین و ژاپن بخشی از نیازهای غذایی خود را با روغن سبوس برنج تامین می‌کنند.

 

 

زیبایی پوسته سبوس برنج: سبوس برنج به پوسته بیرونی و سلول های بیرونی مرتبط با آندوسپرم نشاسته ای دانه برنج اطلاق می شود که قهوه ای رنگ و جدا از پوسته برنج است و دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری است، مانند درمان بیماری دیابت. . فشار خون را کاهش می دهد، سیستم گوارش را بهبود می بخشد و ناراحتی های پوستی را درمان می کند. سبوس برنج طبیعت متعادلی دارد و سرشار از ویتامین های گروه B، ویتامین E، آهن، روی و فیبر است که در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. سبوس برنج به صورت پودر، درمان، عصاره، روغن و خامه استفاده می شود، روغن حاوی ترکیبات مختلفی است و مردم هند، چین و ژاپن بخشی از نیازهای غذایی خود را با روغن سبوس برنج تامین می کنند.

اسیدها: 4-1٪ اسید میریستیک، 18-12٪ اسید پالمیتیک، 3-1٪ اسید استئاریک، 40-45٪ اسید لینولئیک، 1٪ اسید لینولنیک و 0.2-0.4٪ اسید پالمیتولئیک. روغن سبوس برنج در برابر حرارت مقاوم است و تا دمای 160 درجه سانتی گراد مقاوم است و تجزیه نمی شود این روغن که حاوی اسیدهای چرب و ویتامین های E، A و B است، مو و پوست را تقویت و آبرسانی می کند.

پوسته بیرونی و سلول های خارجی متصل به آندوسپرم نشاسته ای دانه برنج را سبوس برنج می نامند. همانطور که می دانید سبوس دارای رنگ قهوه ای است که از پوسته برنج جدا می شود و دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری از جمله دیابت، کاهش فشار خون، بهبود مشکلات پوستی و سلامت گوارش است. طبیعت سبوس برنج متعادل و سرشار از ویتامین های B و E، آهن، فیبر و روی است که در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.

 

سبوس برنج به اشکال مختلف مانند عصاره، پودر، خامه و روغن فرآوری می شود. در این میان، روغن سبوس برنج حاوی مقادیر زیاد و متنوعی است و مردم کشورهای دیگر مانند هند، ژاپن و چین نیز بخشی از نیازهای غذایی خود را از طریق روغن سبوس برنج تامین می‌کنند.

جالب است بدانید در غرب از روغن سبوس برنج به عنوان ماده آرایشی استفاده نمی شود، در حالی که در ژاپن از این ماده ارزشمند برای بهبود سلامت پوست و رفع چین و چروک پوست استفاده می شود زیرا این روغن دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و صاف کننده است.

 

فواید پوستی سبوس برنج

فواید سبوس برنج آریوکالا برای سلامتی بسیار زیاد است، زیرا سبوس برنج پوست صورت را مرطوب می کند و از خشکی پوست در زمستان جلوگیری می کند. سبوس برنج حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین E است که در این ماده مغذی وجود دارد.

 

درمان خشکی پوست

پاکسازی پوست با سبوس برنج

آفتاب سوختگی را با سبوس برنج برطرف کنید

لایه برداری پوست

لکه های پوست را با سبوس برنج از بین ببرید

جوانسازی پوست سبوس برنج

تیرگی زیر چشم را با سبوس برنج از بین ببرید

ترمیم پوست سبوس برنج

 

 

https://aryokala.ir/benefits-of-rice-bran-for-skin/

آخرین مطالب