توسط مارک اسکولفروش

HARRISBURG, Pa. (AP) — اسقف نشین کاتولیک رومی پنسیلوانیا با حدود 150 طرح دعوی از افرادی که می گویند آنها به عنوان کودکان توسط کشیش مورد آزار جنسی قرار گرفته و امیدواریم که یک تصمیم دادگاه ایالتی در سال گذشته نشان داده است راه در اطراف محدودیت های زمانی برای ادعاهای قانونی.

وکیل های درگیر در دعوای قانونی می گویند که آنها هنوز هم در مورد پرونده های جدید در روز پنجشنبه اطلاع داده شده و انتظار ده ها نفر دیگر.

عجله به دادگاه است که دقیقا دو سال پیش صادر شده است که مستند هفت دهه از کودکان در داخل کلیسای کاتولیک در پنسیلوانیا بسته شده است. قوانین مدنی مدنی به طور کلی نیاز به اقدام قانونی را باید در عرض دو سال از زمانی که کسی متوجه شده است که آنها آسیب وارد شده است آغاز شود.

بخش عمده ای از پرونده های جدید علیه اسقف نشین های پیتسبورگ، آلن تاون، اسکرانتون و فیلادلفیا ثبت شده اند، اما تقریباً ۱۵۰ پرونده به تمام هشت اسقف نشین می رسه.

دیوید دی، وکیل کنفرانس کاتولیک پنسیلوانیا گفت: «در طول 30، 60 روز گذشته تعداد پرونده های مشابه قارچ شده است» به عنوان دو سال سالگرد گزارش نزدیک، گفت: دیوید دی، وکیل کنفرانس کاتولیک پنسیلوانیا.

طرح دعوی جدید در دادگاه استیضار متوسط در ژوئن 2019 حکم که اجازه رنه رایس به دنبال دعوی خود را علیه اسقف نشین Altoona جانزتاون، مورد ی که توسط قاضی شهرستان بلر در سال 2017 برکنار شده بود به دلیل اساسنامه محدودیت مدت ها منقضی شده بود. رایس گفت که او توسط کشیش چارلز بودزیاک کشیش کاتولیک رومی در آلتونا مورد آزار جنسی قرار گرفته است و مقامات کلیسا آن را پوشش داده اند.

در این صورت، اسوشیتدپرس معمولاً نام افرادی را نمی داند که می گویند قربانی تجاوز جنسی هستند مگر اینکه بخواهند شناسایی شود، و رایس نشان داده است که این کار را می کند. بودزیاک قبلاً این ادعا را رد کرده است و وکیلش پیامی را که از توردسای چپ گذاشته بود، بازنگرداند.

برنج می تواند سعی کند یک هیئت منصفه را متقاعد کند که سکوت مقامات کلیسا در مورد کشیش به مقدار پنهان سازی جعلی و اسقف نشین ممکن است “القا” برنج “به آرامش هوشیاری خود و یا به خارج از حق تحقیق خود را” با افشا نکردن اطلاعات در مورد تاریخ بودزیاک و یا تلاش برای پوشش آن ، دادگاه برتر گفت.

کیسی کويل، وکیل اسقف نشین اسکانتون، گفت که گزارش بزرگ هیئت منصفه روز جمعه سالگرد روز جمعه، به دعاوی جدید که به شدت در تصمیم گیری رایس تکیه داده است، سوخت. تشکیل پرونده در ظرف دو سال از گزارش — استدلال گزارش هشدار قربانی را به آسیب های قبلا ناشناخته — می تواند این مورد را در برابر در اساسه از محدودیت های زمین پرتاب شده است.

“شاکی ها، برای تلاش برای دور شدن از داستان از ادعاها، همه آنها ادعا می کنند که آنها در مورد علت خاص عمل و یا آسیب خاص نمی دانم” قبل از گزارش هیئت منصفه بزرگ 2018، Coyle گفت.

ریچارد سربین وکیل رایس گفت که حدود نیم دوجین دعوی که در چند هفته گذشته به تصمیم رایس تکیه دارد، طرح کرده است.

چه کسی می دانست، قبل از انتشار آن گزارش، از توطئه در درون هر یک از اسقف نشین ها در پنسیلوانیا، در واقع کل کلیسا، برای پوشش دادن به بحران سوء استفاده جنسی کودک؟” سربین گفت. پس فقط به محض انتشار اون اطلاعات بود که افرادی که من دارم نمایندگی میکنم… از بحران و تقلبی که انجام شده بود آگاه شد.”

دادگاه عالی ایالتی در ماه مارس که به رایس داد، در حال حاضر 52، توانایی شکایت برای سوء استفاده او گفت که برای چند سال زمانی که او یک کودک بود رخ داده است، پایان در سال 1981. دادگاه عالی می تواند استدلال شفاهی در مورد به عنوان اوایل ماه اکتبر است.

وکیل اسقف نشین اسکانتن در یک پرونده کوتاه در اواخر ماه مه گفت که، در آن زمان، آن را متهم در پنج از 25 دعوی مدنی “که همه همان را بالا می برد، و یا قابل ملاحظه ای همان، نظرها و ادعا” از تصمیم دادگاه برتر در مورد رایس صادر شد.

از آن زمان تا به حال حدود 25 بار دیگر شکایت شده است.

مت هاوراستیک، وکیل اسقف نشین هاریسبورگ و گرینزبورگ می گوید: «اگر دعاوی مانند این ادامه پیدا کند یا اجازه ادامه داشته باشد، واقعاً، من فکر می کنم هر اسقفنشین در پنسیلوانیا به شدت ورشکستگی را در نظر خواهد گرفت و من فرض می کنم بسیاری از آنها به آن مسیر خواهند رفت» اسقف نشین هریسبورگ در حال حاضر از طریق روند ورشکستگی است.

جمهوری خواهان در سنای پنسیلوانیا قانون را مسدود کرده اند اجازه می دهد تا پنجره دو ساله برای طرح دعوی در دادگاه های سوء استفاده جنسی کودکان که در غیر این صورت بیش از حد قدیمی به دنبال تحت قوانین طرح دعوی در دادگاه های موجود دولت است. در عوض، مجمع عمومی یک روند طولانی را برای اصلاح قانون اساسی ایالتی آغاز کرد تا اجازه چنین پنجره ای را صادر کند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de