توسط چیزاتو تاناکا

توکیو (AP) — هنگامی که توکوسو هامایی نسخه رنگی یک عکس سیاه و سفید قدیمی از پیک نیک را که در زیر شکوفه های درخت گیلاس برگزار می شد را زمانی قبل از جنگ جهانی دوم دید، خاطرات فراموش شده اعضای خانواده که بیشتر آنها در بمباران اتمی هیروشیما در سال ۱۹۴۵ جان خود را از دست داده اند، به بیرون ریختند.

حماي، در حال حاضر 86 نفر در عکس هاي رنگي رنگي شده، به زندگي مي رسه. “من اغلب در نزدیکی بازی (سایت پیک نیک) ، و گاهی اوقات من برخی از چیزهای شیطان انجام و توسط پدرم سرزنش می شود.”

قدرت عکس رنگی برای سلطنت خاطرات از دست رفته چشم باز کردن برای Anju Niwata، دانش آموز ی که به Hamai عکس رنگی به عنوان حال سه سال پیش بود.

75مین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم شنبه است و نیواتا که اکنون 18 سال دارد، گفت امیدوار است که این کار توجه به پروژه اش را با یک استاد دانشگاه توکیو به ارمغان بیاورد تا با استفاده از هوش مصنوعی و تحقیقات خود عکس ها را با استفاده از هوش مصنوعی و تحقیقات خود رنگ آمیزی کنند تا خاطرات از دست رفته را برای نسل پیری که به سرعت جنگ را تجربه کرده اند، به بار بیاورد.

هیده نوری واتاناو، استادی که به نیوتا آموخت که چگونه با استفاده از AI تصاویر تک رنگ را رنگ آمیزی کند، می گوید: «دیدن نیوتا تصاویر رنگی را با هاماآی به اشتراک می گذاریم و سپس تماشای خاطرات قدیمی اش را یکی پس از دیگری به یاد می آورد، باعث می شد که احساس کند یخ های اطراف خاطرات یخ زده اش در حال ذوب شدن است»

Niwata و Watanave نام عکس خود را رنگ آمیزی پروژه “ریبوت خاطرات، و آنها در ماه گذشته کتاب از نسخه های رنگی در حدود 350 عکس تک رنگ گرفته شده قبل، در طول و پس از جنگ منتشر شده است.

watanave و Niwata استفاده از سه نوع مختلف از نرم افزار رنگ آمیزی عکس های AI. AI در شناسایی رنگ های دقیق از چیزهای طبیعی، مانند دریا، آسمان و پوست انسان مفید است، اما نمی تواند به دقت رنگ آمیزی اشیاء ساخته شده توسط انسان مانند سقف و لباس، گفت: Watanave.

بنابراین Niwata و Watanave با درد و رنج تمام عکس های رنگ آمیزی شده با دست برای گرفتن رنگ های دقیق تر بر اساس خاطرات صاحبان عکس و مشاوره از کارشناسان. همچنین آنها از طریق اسناد و آرشیو های تاریخی که نشان می دهد رنگ ها باید شبیه به چه چیزی باشد نگاه می کند.

بعضی از عکس ها چند ماه طول می کشه تا تموم بشه.

برای واتاناو، توییتر به یک پلتفرم قدرتمند برای پیگیری پروژه رنگ آمیزی تبدیل شده است.

هنگامی که او عکسی از ابر قارچ بمب اتمی هیروشیما که نرم افزار Al به رنگ سفید رنگ کرده بود، فرستاده شده، یک کارگردان فیلم پیشنهاد کرد که باید نارنجی تر باشد.

Watanave بررسی شهادت کسانی که ابر قارچ را دیده و همچنین تحقیق اجزای بمب اتمی برای دیدن اگر آن را در واقع می تواند رنگ اورنگ.

پس از اینکه او تأیید کرد که می تواند، واتاناو نارنجی را به تصویر اضافه کرد.

در حالی که دقت رنگ مهم است، Niwata و Watanave گفت: مهم ترین چیز این است که عکس های رنگی مطابقت خاطرات صاحبان عکس.

زمان، با این حال، در حال اجرا است؛ میانگین سنی بازماندگان بمب اتمی حدود ۸۳ است.

اغلب لحظات تعجب وجود دارد که سالمندان عکس های تجدید حیات را می بینند.

هنگامی که Niwata نشان داد نسخه رنگی از یک عکس خانواده به یک بازمانده جنگ که دمانس، به عنوان مثال، او نوع گل در عکس به یاد داشته باشید؛ فقط چند هفته بعد، او قادر به صحبت کردن نیست.

Niwata گفت که انتشار کتاب رنگ آمیزی در طول شیوع ویروس تاج و عروق باعث شده است که او را در مورد پیوند همه گیر به جنگ فکر می کنم.

زندگی روزمره ما توسط ویروس کورونا در یک فلش دزدیده شده است، که فکر می کنم شبیه آنچه در جنگ اتفاق افتاده است. به همین دلیل است که احساس می کنم اکنون فرصتی است برای مردم که (زندگی در زمان جنگ) را به عنوان تجربه خود تصور کنند، “او گفت.

Watanave امیدوار است که با استفاده از فن آوری های جدید کمک خواهد کرد که ژاپنی جوان احساس وابستگی بیشتر به کسانی که در طول جنگ زندگی می کردند.

مردم خاطرات زمان جنگ رو فراموش مي کنن ما باید با استفاده از آخرین روش بیان و رساندن آن به دل بسیاری از مردم، آن خاطرات قدیمی را احیا کنیم.” “تا زمانی که ما سالگرد 80 یا 85، ما نیاز به آمده است تا با یک راه جدید برای بیان (خاطرات زمان جنگ).”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de