یک شهروند سنگاپور اخیرا ً به اتهام فعالیت غیرقانونی به عنوان یک عامل خارجی در ایالات متحده یئو جون وی دیکن، دانشجوی سابق دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) به اتهام فعالیت غیرقانونی به عنوان یک عامل خارجی، اعتراف کرد که ظاهراً به نمایندگی از اطلاعات چینی ها برای جمع آوری اطلاعات حساس در مورد دولت و نظامی آمریکا عمل کرده است.

استخدام و جاسوسی

در حالی که یک دانش آموز در NUS در سال 2015، دیکسون به پکن سفر کرد تا ارائه در مورد وضعیت سیاسی جنوب شرقی آسیا. پس از ارائه، دیکسون توسط چند نفر که خود را به عنوان اعضای مخازن فکر مبتنی بر چین نمایندگی نزدیک شد. از دیکسون خواسته اند که اطلاعات مربوط به سیاست، اقتصاد و روابط دیپلماتیک را ارائه دهد. آنچه آنها می خواستند “اطلاعات غیر عمومی” یا شایعات و شایعات بود. در ازای خدمت، به دیکسون مبلغی کاملاً پول پیشنهاد شد.

Yeo آمد به درک که حداقل چهار نفر از این افراد از عوامل اطلاعاتی برای دولت PRC (جمهوری خلق چین) بودند. یکی از سازمان های اطلاعاتی بعداً از یئو خواست تا با ارتش آزادی بخش مردم PRC قرارداد امضا کند. Yeo حاضر به امضای قرارداد نشد اما همچنان به کار برای این و دیگر (سرویس اطلاعاتی چینی) عمل ، بیانیه امضا شده از حقایق گفت ، به عنوان گزارش کانال اخبار آسیا..

(Image: Screenshot / YouTube)

دیکسون به عمل در آمریکا به عنوان یک عامل غیرقانونی اطلاعات چین اعتراف کرد. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

در ابتدا، دیکسون وظیفه داشت که گزارشی از وضعیت جنوب شرقی آسیا را گزارش کند. با این حال، تمرکز او به زودی به ایالات متحده تغییر کرد. در سال ۲۰۱۵، دیکسون موفق شد از یک شهروند آمریکایی که با نیروی هوایی ایالات متحده کار می کند درخواست کند تا اطلاعاتی در مورد پیامدهای ژئوپولتیکی ژاپن برای خرید جت های اف-۳۵ از آمریکا ارائه دهد. اواین گزارش را به اطلاعات چین منتقل کرد. در سال ۲۰۱۸، دیکسون یک شرکت مشاوره جعلی راه اندازی کرد و آگهی های شغلی را در وب سایت های رسانه های اجتماعی از جمله لینکداین قرار داد. او بیش از ۴۰۰ بار از سرگرفته دریافت کرد که بیش از ۹۰ درصد آن ها از افرادی بودند که در بخش های نظامی و دولتی آمریکا از صلاحیت های امنیتی استفاده می شدند.

بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، دیکسون با مردی که برای وزارت امور خارجه آمریکا کار می کرد تماس گرفت و گزارشی در مورد خدمت به یکی از اعضای کابینه ایالات متحده دریافت کرد. همچنین او یک افسر ارتش را استخدام کرد که به پنتاگون اختصاص داده شده بود و اطلاعات مربوط به چگونگی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را که بر چین تاثیر می گذارید جمع آوری می کرد. برای پرداخت تماس های آمریکایی اش، دیکسون از یک کارت بانکی که توسط اطلاعات چین به او داده شده بود استفاده کرد. ديکسون از طريق وي چت با ماموراش تماس گرفت به او دستور داده شده بود که هرگز با کارگروه های چینی در حالی که در آمریکا بود تماس نگیرید تا از رهگیری جلوگیری شود.

بازداشت و محکومیت

در جریان سفرش به آمریکا در نوامبر سال گذشته، دیکسون هنگام فرود در فرودگاه توسط نیروهای اجرای قانون دستگیر شد. در ماه ژوئیه، او در دادگاه ظاهر شد و به عنوان یک عامل غیرقانونی برای جمهوری خلق چین، چیزی که با توجه به عنوان 18 از کد ایالات متحده، بخش 951 ممنوع اعلام جرم کرد. به عنوان فرستاده شده در تاریخ, 9 اکتبر 2020.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

در جریان سفرش به آمریکا در نوامبر سال گذشته، دیکسون هنگامی که در فرودگاه فرود آمد دستگیر شد. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

Alan E. Kohler Jr. دستیار مدیر بخش ضد جاسوسی اف بی آی هشدار داد که دستگیری دیکنسون یادآور این است که چین چگونه بی رحم در تعقیب خود را از فناوری آمریکایی و اطلاعات سیاست است. در همین حال، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین، سعی کرد با متهم کردن آمریکا به انجام یک کمپین اسمير علیه چین، از این موضوع اجتناب کند. او ادعا می کند که اجرای قانون آمریکا عمداً در مورد جاسوسی چینی ها پارانویا ایجاد می کرده است. Bilahari Kausikan، دیپلمات بازنشسته سنگاپور، در دیکنسون شلاق زد، و او را احمق و خائن می نامد. او اظهار داشت که اقدامات دیکسون می تواند باعث شود که همه سنگاپوری ها با سوء ظن مورد نظر قرار گرفته اند.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

نیوزیلند: فعالان ضد CCP به طرز مرموزی در تصادف اتومبیل می میرند

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de