در اواخر سال 2000 هواپیمایی جنوبی چین خلبان ژانگ Guoliang از دست راست خود برای پرواز — به دلایلی که تا به حال هیچ چیزی برای انجام با مهارت های خود را و یا حرفه ای ضبط.

بلکه آن را با توجه به اعتقادات معنوی که جوان هوانورد تا به حال مجوز خود مصادره توسط یک چینی حزب کمونیست رسمی به دولت داده شده-اجرای هواپیمایی که در حال حاضر بزرگترین در آسیا است.

به عنوان یکی از ده ها میلیون نفر از چینی گرفته که تا به حال فالون گونگ سنتی چینی چیگونگ عمل ژانگ تبدیل به یک قربانی از مبارزات انتخاباتی در سراسر کشور از سرکوب آغاز شد که در سال 1999.

در مصاحبه ای با چشم انداز زمانژانگ توصیف مصائب از جمله کار اجباری و شکنجه که او با آن مواجه سراسر 2000s خود meandering فرار به تایلند و سپس احتمالی خود را از ورود در ایالات متحده جایی که او در حال حاضر هدایت کشور جدید خود را “آسمان از آزادی است.”

در عین حال برای ژانگ — که در حال حاضر نیز می رود جان — تجربه آزار و اذیت باقی می ماند یک فصل از زندگی خود را که او نمی تواند به طور کامل ببندید.

Zhang while employed as a pilot for China Southern Air in the 1990s. (Image: courtesy of Zhang Guoliang)

ژانگ در حالی که کار به عنوان یک خلبان برای چین جنوبی و هوا در 1990s. (تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از ژانگ Guoliang)

“من از دست داده اند و در تماس با تمام دوستان من در سرزمین اصلی چین” ژانگ گفت و توضیح داد که چگونه به منظور ماندن در زیر رادار مورد آزار و اذیت گروه ها در چین باید اغلب تغییر خوابگاه و شماره تلفن.

“و امروز مردم من می دانم که در هنگ کنگ پزشکان فالون گونگ وجود تمام صورت قریب الوقوع آزار و اذیت توسط حزب کمونیست.”

در تاریخ 1 ژوئیه مقامات چینی اجرا سخت گیرانه امنیتی قانون ممنوعیت تقریبا تمام اشکال مخالفت در سابق بریتانیا پورت مستعمره املا پایان به دلار هنگ کنگ استقلال سیاسی و آزادی.

از مسیر بالا به پشت میله های زندان

ژانگ آموخته بود فالون گونگ در اواسط 1990s به عنوان تمرین گسترش در سراسر کشور است. اما در حالی که ژانگ اعتبارات فالون گونگ آموزه محور هسته ای بر اصول صداقت و محبت و تحمل و مدیتیشن با آوردن او آرامش درونی و بهتر سلامت CCP دیدم محبوب معنوی پدیده به عنوان یک تهدید سیاسی.

Falun Gong practitioners meditating in public in Guangzhou in 1998, before the Communist Party banned the spiritual group in 1999. Such sessions remain forbidden. (Image: Minghui.org)

فالون گونگ پزشکان مراقبه در گوانگژو در سال 1998 قبل از حزب کمونیست ممنوع معنوی گروه در سال 1999. چنین جلسات باقی می ماند ممنوع است. (تصویر: Minghui.org)

حزب بازیگران فالون گونگ به عنوان یک “بد دین” و اختصاص منابع دولتی در تمام سطوح برای ریشه کن کردن این عمل است. در چندین دهه است که به دنبال آن صدها نفر از هزاران نفر بازداشت شده اند و بسیاری از آنها مجبور به انجام کار برده در معرض شکنجه و یا آشکار به قتل رساندند.

در میان این حوادث ژانگ — که پرواز بیشتر پروازهای داخلی در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ — احساس فشار تقریبا بلافاصله. به عنوان یک خلبان شد نخبگان عضو از جامعه است که به زودی به تغییر.

“در چین, هوانوردان تنظیم کاملا به شدت” ژانگ گفت. “پس از ماه اوت سال 2000 من هرگز دوباره پرواز کرد [قبل از خروج از چین].”

پس از خود را پایه چین جنوبی reassigned ژانگ به خشکشویی وظیفه برش و پرداخت خود را توسط دو سوم و فشار او را به ثبت نام در اسناد و مدارک امیدوار کننده او هرگز تمرین فالون گونگ دوباره.

مانند هزاران نفر دیگر فالون گونگ پزشکان ژانگ ایستاد در برابر دولت چین کنترل دستگاه تبلیغاتی. برای تلاش های خود را برای “روشن شدن حقیقت” در مورد ایمان خود دستگیر شد و چندین بار ساخته شده و به انجام در یک رژیم بدنام مراکز شستشوی مغزی — که در آن پیروان فالون گونگ شده اند اغلب شکنجه و یا کشته در روند تلاش به آنها تبری جویند باورهای خود را.

“سه ‘سپاه پاسداران’ اختصاص داده شده به تماشای من روز و شب” ژانگ گفت: با اشاره به زندانیان همکار خود را در گذشته از روی لئامت دادن در پشت میله های زندان. “ما تا به حال به انجام همه چیز را با هم در تمام زمانها به طوری که آنها می تواند مطمئن شوید که من تمرین تمرینات مدیتیشن و یا مطالعه تعالیم [از فالون گونگ.]”

Incarceration document from Baiyun detention center in Guangzhou, Zhang's home city in southern China. (Image: Courtesy of Zhang Guoliang)

حبس سند از بایون گوآنگجو منطقه, مرکز بازداشت در گوانگژو ژانگ خانه شهرستان در جنوب چین است. (تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از ژانگ Guoliang)

پیدا کردن آزادی

در سال 2008 پس از ژانگ منتشر شد, او شروع به ساخت برنامه ای برای فرار از چین است. او در ارتباط با انسان کاسب که قاچاقی او را به میانمار تحت پوشش از شب. اما چینی مقامات امنیتی به زودی آمد پژوهنده در مورد فراری.

“ما شنیده ام که وزارت امنیت فرستاده بود مردم [به میانمار]. آنها در آنجا ماند در میانمار-تایلند مرز منتظر من می رسند” ژانگ گفت.

“قاچاقچی بسیار مضطرب و از من پرسید” چرا شما فرار در هر صورت?’ پس از گفتن او را که من در فرار از آزار و اذیت او گفت: “اجازه دهید به ماندن در اینجا برای شب و من فکر می کنم در مورد آن.’ اما در پایان MSS افسران خسته شدم از انتظار و رفت و برگشت به چین است.”

پس از چند تاب — از جمله یک پا از سفر است که او را در سراسر رودخانه مکونگ به زبان تایی در بازار برای یک ساعت در حالی که قاچاقچیان انداخت مرز گشت — ژانگ وارد در تایلند است. او صرف چند سال آینده وجود دارد اتصال با دیگر فرار فالون گونگ پیروان و کمک به افزایش آگاهی در مورد آزار و اذیت.

Falun Gong practitioners do the exercises in Thailand. (Image: Minghui)

پزشکان فالون گونگ انجام تمرینات در تایلند است. (تصویر: Minghui)

به گفته ژانگ دیپلماتیک فشار بر CCP کمک به کاهش شدت سوء استفاده تحمیل فالون گونگ پزشکان و دیگر زندانیان عقیدتی. “در روزهای اولیه از آزار و اذیت پلیس چینی بسیار بی رحمانه است. بعد از فشار های بین المللی آنها را مجبور به مهار خود را از دست دادند.

در ضمن چینی رژیم عوامل تهدید ژانگ, همسر, غیر پزشک در زمان و تحت فشار او را متقاعد به بازگشت به چین است. در عوض او و فرزندان خود پیوست او در تایلند است.

در سال 2013 ژانگ و خانواده اش نقل مکان به ایالات متحده آمریکا اعمال می شود برای پناهندگی سیاسی. داشتن قبلا برگزار ایالات متحده مجوز خلبان از کار خود را در چین جنوبی او قادر به ایجاد اعتبار خود را و پیدا کردن یک موقعیت در ترانس دولت هواپیمایی. هر چند شرکت هواپیمایی بسته شده است با توجه به فشار از COVID-19 گیر ژانگ جدید ارائه می دهد و انتظار.

اظهار نظر در مورد وضعیت در هنگ کنگ ژانگ معتقد است که جامعه بین المللی نباید اجازه دهید مردم این شهر پایین است. “دولت نیاز به فشار بیشتری را بر CCP و در آن نقض حقوق بشر و یا آن را بدتر خواهد شد.”

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

چین به شکایت منتقد برای افشای جنایات علیه Uyghurs

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de